Simav'a mesajı geldi

Simav'a mesajı geldi
Simav'da önceki gün 4,7 dün de 4,5 büyüklüğünde artçı deprem meydana geldi. Kütahya'nın 5.9 büyüklüğündeki depremle sarsılan Simav İlçesi'nde depremzedeleri bu kez de yağmur vurdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bekleyen Simavlılar aşırı ya

Simav'da önceki gün 4,7 dün de 4,5 büyüklüğünde artçı deprem meydana geldi. Kütahya'nın 5.9 büyüklüğündeki depremle sarsılan Simav İlçesi'nde depremzedeleri bu kez de yağmur vurdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bekleyen Simavlılar aşırı yağış nedeniyle hazırlanan kürsünün çevresine yerleştirilen masaları şemsiye gibi kullandı. Yağış nedeniyle gelemediğini belirten Erdoğan ise Simav'a mesaj gönderdi...

Başbakanlık Afet Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ileBoğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi veDepremAraştırma Enstitüsü verilerine göre, Simav'da önceki gün 4,7 dün de 4, 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Cumartesi günü saat 08.47'de 4,7 büyüklüğünde; dün de saat 04. 31'de merkez üssü Simav ilçesi olan 4, 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Cumartesi gün meydana gelen 4 şiddetinden büyük depremin yaklaşık 27 kilometre, dün meydana gelen depremin ise yaklaşık 7 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtildi.
Kütahya'nın 5.9 büyüklüğündeki depremle sarsılan Simav İlçesi'nde depremzedeleri bu kez de yağmur vurdu.
Simav'da akşam üzeri başlayan yağış nedeniyle çadırlarda kalan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bekleyen Simavlıların çadır kentin A bölümünde hazırlanan kürsünün çevresine yerleştirilen masaları şemsiye gibi kullandı.
Bu arada belediye hoparlörlerinden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu. Erdoğan mesajında, “Simav halkına büyük geçmiş olsun. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Hava muhalefeti nedeniyle Simav'a bugün gelemiyorum. Programıma bağlı olarak ilerleyen günlerde geleceğim. TOKİ'nin Simav'da yapımına başladığı konutlar bitirilerek Kasım ayında Simavlı vatandaşlara dağıtımı yapılacak. Tekrar geçmiş olsun” dedi.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD),19 Mayısgünü Kütahya'nın Simav İlçesi'nde meydana gelen deprem sonrası oluşan hasar tespit çalışmaları ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, çeşitli illerden görevlendirilen 185 teknik personelden oluşan 68 ekip ile Simav Merkez'de kesin hasar tespit çalışmalarına bugün akşam saatlerine kadar devam edileceği bildirildi.
AFAD'ın raporuna göre, Simav-Merkez'de 713 yıkık-ağır hasarlı, 1.504 orta hasarlı, 4.536 az hasarlı, 5.736 hasarsız olmak üzere toplam 12.489 konut, ahır ve işyeri tespit edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com