Simav'a psikolojik destek

Simav'a psikolojik destek
19 Mayıstaki 5,9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav'a gelen Hayata Destek Derneği, depremden etkilenen vatandaşlara psikolojik destek vermek amacıyla ilçeye gelen dernek yöneticileri, makamında ziyaret ettikleri Belediye Başkanı Kasım Karahan&

19 Mayıstaki 5,9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav'a gelen Hayata Destek Derneği, depremden etkilenen vatandaşlara psikolojik destek vermek amacıyla ilçeye gelen dernek yöneticileri, makamında ziyaret ettikleri Belediye Başkanı Kasım Karahan'a yapacakları çalışmaları anlattı, destek istedi.

Hayata Destek Derneği Başkanı Berna Köroğlu, dernek yöneticileri Gökhan Erkutlu, Erdem Vardar ve Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Bilgitekin, Belediye Başkanı Kasım Karahan ile makamında görüştü.
İlçe merkezi ve çevresinde yaşayanlarla ilgili taramalar yaptıklarını ifade eden Başkan Köroğlu, belediyenin de desteğini alarak depremden etkilenen vatandaşlara bilgilendirici seminerler vereceklerini söyledi.
Binalardaki eşyaların deprem anında tüm canlılar için tehlike oluşturduğunu dile getiren Köroğlu, Simavlı depremzedelere konutlardaki eşyaların sabitlendirilmesinden, deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrasında neler yapabileceklerini anlatıp bilgilendireceklerini söyledi.
Deprem ve ardı arkası kesilmeyen artçılardan vatandaşların çok etkilendiğini ve psikolojilerinin bozulduğunu ifade eden DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan, derneğin yapmak istediği çalışmalara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
Karahan şöyle konuştu: 'Simavlılar olarak ilçemizin birinci derecede deprem kuşağında olduğumuzu ve yaşamımızı bu şekilde sürdürmeye mecbur olduğumuzun bilinci içerisindeyiz Ancak 19 Mayıstaki 5.9'luk deprem ve ardı arkası bir türlü bitmeyen artçı sarsıntılar vatandaşımızı fazlasıyla tedirgin etmektedir. Deprem öncesi, deprem anı ve sonrasında yapılacaklarla ilgili halkımızın öğreneceği konular olacaktır. Bu konuda çalışmalar yapmak ve bizlere destek olmak üzere ilçemize kadar gelme nezaketinde bulunan dernek yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Kendilerine her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
Hayata Destek Derneği'nin Belediye Başkanı Kasım Karahan ile makamında yaptıkları görüşmede Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Teneke ile DP'li Meclis üyesi Zehra Akay'da hazır bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com