Simav'a sıfır faizli kredi

Simav'a sıfır faizli kredi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Halkbank işbirliği ile depremden etkilenen Simav Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine sıfır faizli kredi desteği verecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Halkbank işbirliği ile depremden etkilenen Simav Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine sıfır faizli kredi desteği verecek.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB) yapılan açıklamada, Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu'nun girişimleriyle harekete geçen Birliğin, 19 Mayıs'da Simav'da meydana gelen deprem sonrasında, işyerlerini kapatma riskiyle karşı karşıya kalan Simav TSO'ya kayıtlı üyelerine, Halkbank'tan kullanacakları banka kredilerinde faizi karşılayarak destek sağlayacağı bildirildi.
Buna göre, TOBB Yönetim Kurulu, Simav TSO'ya kayıtlı üyelerin, üretimlerini ve ticari faaliyetlerini sorunsuz şekilde sürdürebilmeleri ve riskleri en aza indirebilmeleri için 10 milyon liraya kadar banka fonlarından kullandırılacak kredilere işverenin ödeyeceği kredilerin faizlerini ödemeyi taahhüt etti.
TOBB ve Halkbank arasında yapılan protokole göre, bankanın kaynaklarından sağlanacak kredilerin vadesi 12 ay ve aylık eşit taksitle geri dönüşlü olacak. Kredinin kullanım süresi 2 ay ile sınırlı olacak ve faizin tamamı TOBB tarafından karşılanacak. Kişi ya da firmaların kredi için ödeyecekleri faiz, bankaya TOBB tarafından ödenecek.
Böylece firmalar sıfır faizli kredi imkanına kavuşacak. Kişi ya da firma başına en az 5 bin lira, en fazla 50 bin lira kredi kullandırılacağı belirtilen protokole göre, bu kredilerin toplamı 10 milyon lirayı geçmeyecek.
Başvuru sırasında, bankanın talep edeceği kredi evraklarının yanı sıra Simav TSO'dan temin edecekleri, 'TOBB-Halkbank işbirliği ile Simav TSO üyelerine destek kredisi için kredi talebi beyan belgesi'ni doldurmaları gerekiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com