Simav'a TOKİ Başkanı yerine, yardımcısı geldi

Simav'a TOKİ Başkanı yerine, yardımcısı geldi
Kütahya Simav'da depremzedeler için yapılan 928 kalıcı konut ile okul inşaatlarında incelemelerde bulunmak üzere günler öncesinden dört gözle beklenen Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel'in yerine yardımcısı Orha

Kütahya Simav'da depremzedeler için yapılan 928 kalıcı konut ile okul inşaatlarında incelemelerde bulunmak üzere günler öncesinden dört gözle beklenen Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel'in yerine yardımcısı Orhan Yüce'nin ilçeye gelmesi, kafaları karıştırdı.

İlçede 19 Mayıs'taki 5.9'luk depremin yaralarını saran kurumun Başkanı Karabel'e kafa karıştıran soruları sormak üzere günler öncesinden hazırlanan depremzedeler ile daire müdürleri karşılarında Karabel yerine yardımcısı Yüce'yi görünce soru sormak yerine susmayı tercih etti.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, İl Jandarma Alay Komutanı Bektaş Arslan, İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Şahinkaya ile birlikte Simav'a gelen TOKİ Başkan Yardımcısı Orhan Yüce, Kaymakam Yüksel Ünal'ı geçici kaymakamlık binasındaki makam odasında ziyaret ettikten sonra Kredi ve Yurtlar Kurumu Toplantı Salonunda istişare toplantısına katıldı.
Kredi ve Yurtlar Kurumu Toplantı Salonundaki istişare toplantısında Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan'ın yanı sıra daire müdürleri, belde belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri de hazır bulundu.
Toplantıya başkanlık eden Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, 19 Mayıstaki 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından yaraların Türkiye'nin hiçbir yerinde görülmediği kadar büyük bir hızla sarıldığını ve TOKİ tarafından yapımı devam eden 928 kalıcı konutların kış gelmeden hak sahiplerine dağıtılacağını söyledi.
Daire müdürleri, belde belediye başkanları ve Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan'dan ilçenin sorunları hakkında bilgi aldıktan sonra toplantıyı sona erdiren Vali Kenan Çiftçi, daha sonra yapımı devam eden Hükümet Konağında incelemelerde bulundu ve yüklenici firma yöneticilerinden bilgiler aldı.
TOKİ Başkan yardımcısı Orhan Yüce ise Muradınlar bölgesinde yapımı devam eden 928 kalıcı konut ile okul inşaatlarını inceledi.
Vali Kenan Çiftçi, belediye Başkanı Kasım Karahan'ın Eynal Kaplıcaları Restoranda onuruna verdiği öğle yemeğinin ardından Çitgöl Beldesine geçerek teröristlerce girdiği silahlı çatışmada yaralanan gazi Ali Osman Karakoç'u evinde ziyaret ettikten sonra ilçeden ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com