Simav’da 120 konut jeotermala kavuştu

Simav’da 120 konut jeotermala kavuştu
Kütahya’nın Simav ilçesinde belediye Çavdır Mahallesinde 120 konuta jeotermal enerji vermeye başladı.

Kütahya’nın Simav ilçesinde belediye Çavdır Mahallesinde 120 konuta jeotermal enerji vermeye başladı.
Belediye Meclis üyesi Mehmet Ören ve Çavdır Mahallesi Muhtarı Baki benli ile birlikte mahalleye enerji sağlayan vanaları birlikte açan Başkan Karahan, hedeflerinin 2013 yılında ilçedeki tüm konutları jeotermal enerji ile ısıtmak suretiyle Guinnes Rekorlar Kitabına girmek olduğunu ve bunun içinde çalışmaların yaz kış demeden aralıksız sürdüğünü kaydetti.
Seçim öncesi vatandaşlara verdiği sözleri bir bir yerine getirmeyi sürdürdüğünü dile getiren Başkan Karahan, “Çizdiğimiz hedeflere tek tek ulaşıyoruz. Geçen yıl yaşadığımız 5.9’luk depreme rağmen çalışma tempomuzu hiç düşürmedik. Özellikle jeotermal alandaki çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük. Jeotermalli ısınmada sırada Esenevler Mahallemiz var” dedi.
Simav’da konut ve işyerlerinin yanı sıra tüm okul ve camileri de jeotermal enerji ile ısıtmayı hedeflediklerini dile getiren Başkan Karahan, “Asli görevlerimizden birisi de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimi sağlıklı ortamlarda almasını sağlamaktır. Göreve başladığım günden bu yana okullarımızın jeotermalle ısıtılmasına hep yardımcı oldum. İlçemizde jeotermalle ısıtılmayan okul ve cami kalmasın istiyorum. Günümüzde sadece Esenevler İMKB İlköğretim ile Anadolu Öğretmen Lisesi jeotermal enerjiden yararlanamayan okullarımız. Esenevlere enerji gittiğinde onlar da jeotermalle ısınacak. Camilerimiz içerisinde sadece Harmancık Mahallemizdeki Serenatlı Camisi ile yine Cuma Mahallemizde bulunan Oduncuoğlu Mescidi jeotermalsiz kaldı. Sistemimiz elverdiğinde inşallah bu iki camimizi de jeotermal enerji ile ısıtacağız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com