Simav'da 362 öğrenci üniversiteli oldu

Simav'da 362 öğrenci üniversiteli oldu
Kütahya'nın Simav ilçesinde 362 öğrenci üniversiteli oldu.

Kütahya'nın Simav ilçesinde 362 öğrenci üniversiteli oldu.
Edinilen bilgiye göre, ilçede 2009-2010 eğitim öğretim yılında mezun olan 762 öğrenciden 725'i üniversite sınavına girdi. İlk yerleştirme sonucunda bu öğrencilerden 362'si üniversiteye yerleşmeye hak kazandı. 725 öğrencinin 619'u tercih yaptı. Tercih yapan öğrencilerden 362'si değişik üniversitelere yerleşti. İlk Tercihler sonunda yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin 187'si üniversitelerin lisans programlarına, 171'i ön lisans programlarına ve 14'ü de Açık Öğretim Fakültesi'ne girmeyi başardı.
Simav'da eğitim alanındaki başarının her geçen yıl arttığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, sınava giren öğrencilerin yüzde 50'sinin üniversiteyi kazanmış olmasının mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.
Şirikçi, ayrıca önümüzdeki günlerde açıklanması beklenen ikinci yerleştirme sonuçlarından da umutlu olduklarını ve bu yerleştirmeler sonucu Simav'da üniversiteye girme şansını elde eden öğrenci sayısının 400'ü geçmesini beklediklerini söyledi.
Hedeflerinin eğitimde başarı çıtasını her geçen yıl biraz daha yukarılara çekmek olduğunu vurgulayan Mehmet Şirikçi,”Bunun için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Üniversiteyi kazanan tüm öğrencilerimizi gönülden kutluyorum ve okul hayatı boyunca başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.
Üniversite yerleştirme sınavı sonuçlarına göre Simav'ın en başarılı okulu olarak Anadolu Öğretmen Lisesi göze çarptı. 2009-2010 üniversite sınavında Anadolu Öğretmen Lisesi mezunu olan 122 öğrencinin 77'si farklı üniversitelerin Lisans programlarına yerleşmeye hak kazandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com