Simav'da 37 köy yolu kardan kapandı

Simav'da 37 köy yolu kardan kapandı
Kütahya’nın Simav ilçesinde, dün sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı ve tipi, ilçenin yüksek kesimlerindeki 37 köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu.

Simav İlçe Özel İdare Müdürlüğü tarafından gönderilen iki dozer, bir kepçe ile 6 kişilik ekip, kar nedeniyle kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için seferber oldu. Kar kalınlığının yüksek kesimlerde 60- 70 santimetreyi bulduğu köylerde ekipler çalışmalara, aralıksız devam ederken, köy yolları da tek tek açılmaya başlandı. Kar kalınlığının 15- 2 santimetreye ulaştığı Simav şehir merkezinde ise belediye ekipleri yollarda tuzlama çalışması yapıyor.

Yoğun kar yağışına rağmen Simav'ın şehirlerarası ulaşımını sağlayan Simav- Kütahya- Uşak, Simav- Sındırgı, Simav- Demirci, ve Simav- Selendi karayollarında ulaşımın açık olduğu sadece Dağardı yolunun kapanmasından dolayı Simav-Bursa otobüs seferlerinin yapılamadığı bildirildi.

Yoğun kar yağışı ve tipinin ulaşımı etkilemesi nedeniyle Simav ilçe merkezi, bağlı belde ve köylerde okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları, liseler ile Yaygın eğitim kurumlarında eğitime 17 Şubat 2012 Cuma günü için ara verildi.

Trafik yetkilileri, yola çıkacak sürücüleri yanlarında zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları konusunda uyardı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com