Simav’da bir evi alevler yuttu

Simav’da bir evi alevler yuttu
Kütahya Simav’a bağlı Yeşilköy beldesinde betonarme bir evin çatı katında çıkan yangın itfaiye ve vatandaşların yardımı ile büyümeden söndürüldü.

Kütahya Simav’a bağlı Yeşilköy beldesinde betonarme bir evin çatı katında çıkan yangın itfaiye ve vatandaşların yardımı ile büyümeden söndürüldü. Yangın sonrası ev kullanılamaz hale geldi.
Alınan bilgiye göre, yangın bugün saat 15.30 sularında Yeşilköy beldesinde Mehmet Çakar isimli vatandaşın Yeni Mahalledeki 24 numaralı evinde meydana geldi.
Baca tutuşması sonucu çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede binayı sardı. Yeşilköy belediyesi itfaiye ekipleri ve vatandaşların müdahalesi yangının sönmesine yetmeyince Simav Belediyesi başta olmak üzere çevredeki belde belediyelerden yardım istendi.
Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri ve vatandaşlar yangının çevredeki ahşap evlere sıçramasına izin vermedi. Yaklaşık 1 saatlik bir çalışmanın ardından yangın tamamen söndürüldü, ancak betonarme bina kullanılamaz hale gelirken içerisindeki eşyalarda alevlere teslim oldu.
Yaklaşık 10 bin TL dolayında maddi hasarın meydana geldiği yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com