Simav'da Deprem!

Simav'da Deprem!
19 Mayıstaki 5.9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav'da artçıların ardı arkası kesilmiyor. Simav'da bu sabah saatlerinde 3.5 büyüklüğünde yeni bir deprem daha kaydedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Merkezinden alınan bilgiye göre, bu sabah saat 07.35'de merkez üssü Simav olan 3.5 büyüklüğünde yeni bir deprem kaydedildi.

Yerin 5.2 kilometre altında meydana gelen deprem can ve mal kaybına yol açmazken vatandaş arasında kısa bir paniğin yaşanmasına neden oldu.

19 Mayısta bir kişinin ölümü, 96 kişinin yaralanması, Bin 600 dolayında binanın ağır hasar görmesine yol açan 5.9'luk depremin ardından Simav'da bu güne kadar en küçüğü 2.6, en büyüğü 5 olmak üzere 20 bine yakın artçı sarsıntı kaydedildi.

Artçı sarsıntıların hem sayısının hem de büyüklüğünün giderek azalması nedeniyle vatandaşların çoğu evlerine geri dönerken 10 bin kişinin yaşadığı Çadır kentte 120 dolayında vatandaş halen çadırlarda yaşıyor.

Çadırlarda kalan vatandaşların yiyecek, içecek ve barınma ihtiyaçları ise Simav Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanıyor.

Çadır Kentte kalan vatandaşlar mübarek Ramazan ayında ibadetlerini Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bölgede kurulan Çadır Mescitte karşılıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com