Simav'da dilenci operasyonu

Simav'da dilenci operasyonu
Kütahya’nın Simav ilçesi Belediye Zabıtası dilencilere karşı operasyon düzenledi

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Belediye Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, vatandaşlarla esnafları rahatsız eden dilencilere karşı bu sabah saatlerinde operasyon düzenledi.

Bu kapsamda ilçede dilencilik yapan iki kadına suçüstü yapan zabıta ekipleri Belediye’ye getirdikleri dilenciler hakkında Kabahatler Kanununa göre tutanak tuttuktan sonra vatandaşlardan topladıkları 15 TL’ye el koydu.

Simav Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Selahattin Demirel, en çok şikayet aldıkları konuların başında halkın duygularını istismar eden dilencilerin geldiğini söyledi. Bu konuda zabıta ekiplerinin gece gündüz çalışma yaptıklarını ifade eden Demirel, ekiplerin halkın dini duygularını istismar ederek paralarını toplayan dilencilere karşı başlattıkları mücadelenin gece gündüz demeden sürdüğünü söyledi. Simav’ı dilencilerden kurtarmaya kararlı olduklarına vurgu yapan Demirel, “Bu hususta halkımızdan da yardımcı olmasını bekliyoruz. Dilenci gördüklerinde Belediyemizin ücretsiz Alo 153 hattına telefon etmeleri yeterli” dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com