Simav’da düğün salonundan Avrupa’ya ihracat

Simav’da düğün salonundan Avrupa’ya ihracat
Şenköy Beldesi’nde belediyenin desteğiyle düğün salonunu tekstil atölyesine dönüştüren Dilek Tekstil, Avrupa’ya ihracat yaparak döviz kazandırıyor.

Kütahya Simav’ın Şenköy Beldesi’nde belediyenin desteğiyle düğün salonunu tekstil atölyesine dönüştüren Dilek Tekstil, Avrupa’ya ihracat yaparak döviz kazandırıyor. 30 genç kızın çalıştığı atölyede 1 ile 6 yaş gurubu için günde 500 adet çocuk çamaşırı üretiliyor.
Kütahya’nın Simav İlçesi’ne bağlı Şenköy Beldesi’nde faaliyet gösteren Merkezi İstanbul’da bulunan Dilek Tekstil Firması, ürettiği çocuk çamaşırlarının tamamını Avrupa ülkelerine gönderiyor.
Şenköy Belediyesi’nin kendilerine sağladığı olanaklarla beldedeki düğün salonunu tekstil atölyesine dönüştürdüklerini ve 30 genç kız ile çalışmaya başladıklarını anlatan firmanın sorumlusu Alaattin Keti, yaklaşık 6 aydır ürettikleri çocuk çamaşırlarını İstanbul üzerinden Almanya başta olmak üzere İtalya, Belçika ve Avustralya gibi Avrupa ülkelerine ihraç ettiklerini söyledi.
İTamamen ihracata yönelik çalıştıklarını belirten Keti, karşılaştıkları en büyük sıkıntının belde içinde kalifiye eleman temini olduğunu dile getirdi. Halen 30 genç kız ve usta bayanlarla çalıştıklarını söyleyen Keti, "Kalifiye eleman sıkıntımız olmasa çalışan işçi sayımızı iki katına çıkarmaya hazırız" diye konuştu.
Mevcut 30 çalışan ile günde ortalama 500-600 civarında çocuk çamaşırı ürettiklerini anlatan Keti, "Ürünlerimiz birikince kamyon veya ağır tonajlı araçlara yükleyerek İstanbul’a gönderiyoruz. Oradan da Avrupa ülkelerine gidiyor. Bu sayede biz para kazanırken ülkemize de döviz kazandırıyoruz. En önemlisi Şen köy’lü genç kızlarımız ile hanımlarımız bir yandan para kazanırken, bir yandan da sosyal güvenlik şemsiyesi altına girmiş oluyorlar" dedi.
Dilek Tekstil Firması’nda çalışan kadınların işlerinden çok memnun olduklarını ifade eden Şenköy’ün MHP’li Belediye Başkanı İsmail Barındık, "Patates’ten başka gelir kaynağı bulunmayan halkımıza yeni bir kapı açıldı. Komik bir bedelle düğün salonunu firmaya kiraya verdik. İstediğiniz kadar kalın çalışın, istihdama katkı sağlayın” dedik. Çalışanların tamamını beldemiz halkından seçmeye özen gösterdikleri için firma yetkililerine ayrıca teşekkür ediyoruz" dedi.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com