Simav'da eğitim öğretim yılı açılış töreni

Simav'da eğitim öğretim yılı açılış töreni
Kütahya'nın Simav ilçesinde eğitim ve öğretim yılı, Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan çelenk sunma töreniyle başladı.

Kütahya'nın Simav ilçesinde eğitim ve öğretim yılı, Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan çelenk sunma töreniyle başladı.
Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ramazan Çekiç, Emniyet Müdürü İlker Olut, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Törenlere, 4 Eylül İlköğretim Okulu'nda devam edildi.
Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, burada yaptığı konuşmada, öğrenci babası olarak eğitim ve öğretim yıllarının hızla geçtiğini bildirdi.
Öğrencilik yıllarında okuyarak öğretmen, doktor ve kamu yöneticisi olma gibi hayalleri olduğunu belirten Ünal, ''O yıllar geldiğinde öğrenci olduğum yıllara geri dönmek istedim. Sorumlulukların artacağı gelecek yıllar zor geçecektir. Onun için kişiler öğrencilik yıllarına dönmeyi, hayatı çok daha iyi anlamayı isterler'' dedi.
Deprem nedeniyle bazı velilerin Simav'ı öğrencileriyle birlikte terk ettiğini hatırlatan Ünal, şöyle konuştu:
''Gittikleri gibi gelecekler. Çünkü, Simav en sağlam okullara sahip olacağı gibi Türkiye'nin deprem açısından en güvenilir yeri de olacak. Çünkü Simav'da 5,9'un üstünde bir deprem artık beklenmiyor. Artçı sarsıntılarla Simav adeta depreme aşılandı. Simav eğitim alanında Türkiye'nin en modern ve sağlam tesislerine sahip olacak. Uygulanacak modern eğitim sistemiyle büyük şehirlerle yarışacağız. Eğitim kurumlarımız ve sistemimizle Simav'ı terk edenlerin dönüşü hızlandırılacak. Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve Linas Yerleştirme Sınavı'ndaki (LYS) Türkiye birinciliklerimizi her yıl tekrarlayacağız.
Şirikçi de Simav'da yıl sonunda okullara yerleşme oranının yüzde 68'den yüzde 79'a yükseldiğini belirterek, deprem krizinin atlatılmasında desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com