Simav’da ekipler seferber oldu

Simav’da ekipler seferber oldu
Simav’da kardan kapanan köy yollarının açılması için ekipler seferber oldu

Kütahya Simav’da etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden kapanan 37 köy yolunun ulaşıma açılması için İlçe Özel İdaresine ait 1 dozer, ile 2 greyder ve 3 kepçeden oluşan 6 kişilik karla mücadele ekibi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

İlçenin alçak kesimlerinde yer alan yerleşim birimlerinin kar yüzünden kapan köy yolları hemen açılırken yüksek kesimlerdeki yerleşim birimlerindeki karla kapanan köy yollarını açma çalışmaları devam ediyor.

İlçe merkezine 32 kilometre uzaklıkta Bin 500 rakımlı Gölcük Dağının eteklerinde yer alan ve geçtiğimiz gün yağan yoğun kar yüzünden iki gündür ulaşıma kapalı olan Kestel beldesine ekipler bu sabah ulaşabildi.

Simav İlçe Özel İdare Müdürü Mustafa Turan, bu gün öğleden sonra yol açma faaliyetlerinin devam ettiği Kestel bölgesine giderek çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalarda görev alan 6 kişilik ekibe moral ve motivasyon aşılamak amacıyla elinde bir tepsi baklava ile bölgeye giden Simav İlçe Özel İdare Müdürü Mustafa Turan’a çalışanlar teşekkür etti.

27 Aralık 2011 tarihinden bu yana beldesinde kar yağışının hiç aralıksız devam ettiğini ifade eden Kestel beldesinin bağımsız Belediye Başkanı Mehmet Yücel, “2 gün haricinde yolumuz ulaşıma hiç kapanmadı. Ekipler yolumuzu sürekli açık tutabilmek amacıyla 27 Aralık 2011 tarihinden bu yana bölgemizden hiç ayrılmadı. Kendilerine halkım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Batının Doğusu olarak adlandırdığı beldesinin ilçenin en yüksek kesiminde yer almasının bazı durumlarda vatandaşların yaşamını olumsuz yönde etkilediğine vurgu yapan Mehmet Yüksel, “Kar kalınlığı bazı bölgelerde 2 metreyi buluyor. Akşam saatlerinde açılan yolumuzu sabah gittiğimizde kapalı buluyoruz. Yüksek kesimde olduğumuzdan tipi bölgemizde çok etkili oluyor. Köyümüzün 80’in üzerindeki yaşlıları hiç böyle bir kar yağışı ile karşılaşmadıklarını bildiriyor. Yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden beldemizin şehre ulaşımını sağlayan tek yolumuzun 2 gün kapalı kalması elbette hayatımızı olumsuz yönde etkiledi. Ancak sevindirici bir tarafı da bu yıl geçmiş senelerin aksine su sıkıntısı çekmeyeceğimizi umuyorum. Yolumuzun kapalı olduğu günlerde acil bir hastamızın olmayışı tek teselli kaynağımız. Ekiplere teşekkür ediyoruz” dedi.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com