Simav'da fırınlara ramazan denetimi

Simav'da fırınlara ramazan denetimi
Kütahya'nın Simav İlçe Tarım Müdürlüğü Gıda Denetim ekipleri, Ramazan ayı münasebetiyle sorumluluk alanı içerisindeki Simav başta olmak üzere Pazarlar ve Şaphane ilçelerinde ekmek ve ramazan pidesi üretimi yapan toplam 20 fırında denetimlerini sıkla

Kütahya'nın Simav İlçe Tarım Müdürlüğü Gıda Denetim ekipleri, Ramazan ayı münasebetiyle sorumluluk alanı içerisindeki Simav başta olmak üzere Pazarlar ve Şaphane ilçelerinde ekmek ve ramazan pidesi üretimi yapan toplam 20 fırında denetimlerini sıklaştırdı.
Simav İlçe Tarım Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisleri Murat Tokdemir, Mehmet Ali Karaca ve Oğuzhan Kaytancı'dan oluşan kontrolörler denetimini gerçekleştirdikleri 20 fırından birisini üretim izni olmadığı için kapatırken fırın sahibine de 5179 sayılı Gıda Kanununa göre Bin 120 TL para cezası kesti. Simav İlçe Tarım Müdürlüğü denetim ekipleri fırın kontrollerinde fırınların genel temizliği, boya, badana, çalışan personelin sağlık karnesi, iş kıyafetleri, unların depolama şartları yatakhane temizliği, çöp saklama şartları, haşere ile mücadele, üretimde kullanılan alet ve ekipmanın temizliği ile yeterliliği, kullanılan suyun durumu, ekmeklerin gramajı, etiketli olup olmadıkları, tarifeye uyup uyulmadığına kadar hemen her konuyu titizlikle gözden geçiriyor.
İnsan sağlığının her şeyden önce geldiğini söyleyen Simav İlçe Tarım Müdürü Ali Ceylan, bu tür denetimlerin aralıksız devam edeceğini söyledi. Ceylan, mevzuat ve kanunların kendilerine tanıdığı haklar çerçevesinde yetki ve sorumluluklarını sonuna kadar kullanmaya devam edeceklerini ve yasalara uymayan işletmelere göz açtırmayacaklarını kaydetti. İnsan sağlığının her şeyden önce geldiğini vurgulayan Ceylan,” Bizler bunu önemsiyoruz. İşletme sahiplerinin de bunu önemsemesini bekliyoruz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com