Simav'da görsel şölen

Simav'da görsel şölen
Tarihi ve doğal zenginlikleriyle göz kamaştıran Kütahya'nın termal zengini şirin ilçesi Simav'da, bugüne kadar az bilinen birçok yer keşfedilmeyi bekliyor.

Tarihi ve doğal zenginlikleriyle göz kamaştıran Kütahya'nın termal zengini şirin ilçesi Simav'da, bugüne kadar az bilinen birçok yer keşfedilmeyi bekliyor. İlçe merkezine 5 kilometre mesafedeki Demirciköy beldesindeki Su Uçtu Şelalesi, sahip olduğu doğal güzellikleriyle yerli halka tam bir görsel şölen sunuyor.
Kaplıcalar diyarı olarak bilinen Simav ilçe merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Su Uçtu Şelalesi, 52 metre yüksekten düşen suyu ve çevresindeki zengin bitki örtüsüyle adeta bir doğa harikası olarak yıllardır yerli halkı kendisine hayran bırakıyor.
Özellikle ilkbahar da piknikçilerin akınına uğrayan Su Uçtu Şelalesi Demirci Belediyesince de koruma altında tutuluyor.
Tatil dönemlerinde lüks otellerin yerine saklı cennetleri tercih edenlerin alternatifi haline gelen Su Uçtu Şelalesinin en üst noktası deniz seviyesinden bin 250 metre yükseklikteki kestane, çam ve kayın ağaçlarıyla kaplı Simav Dağı'nda bulunuyor.
Pek fazla bilinmediği için daha çok yerli halkı ağırlayan Su Uçtu Şelalesinin yanı sıra bölgedeki bin 103 yaşındaki kestane ağacının bulunduğu bölgeyi turizmin hizmetine açmayı planladıkların vurgulayan Demirciköy Beldesinin MHP'li Belediye Başkanı Mustafa Çetin, bu konuda devletten destek beklediğini kaydetti.
Çetin, bölgede bulunan Bin 103 yaşındaki kestane ağacının dünyadaki kestane ağaçlarının en yaşlısı olduğu ve adına da Kestane baba koyduklarını söyledi. Başkan çetin, tatilcileri beldesine davet etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com