Simav’da hac kayıtlarına yoğun ilgi

Simav’da hac kayıtlarına yoğun ilgi
Kütahya Simav’da 2012 yılı hac kayıtlarının başlaması nedeniyle Müftülükte yoğunluk yaşanıyor.

Kütahya Simav’da 2012 yılı hac kayıtlarının başlaması nedeniyle Müftülükte yoğunluk yaşanıyor.
İlçe Müftüsü Şükrü İkiz 27 Mart 2012 Salı günü başlayan ilk kayıt gününde 54 vatandaşın gelerek kendilerine 2012 yılında hacca gitmek üzere ön kayıt yaptırdığını bildirdi.
2012 yılı hac kayıtlarının 12 Nisan 2012 Perşembe günü mesai bitimiyle birlikte sona ereceğini dile getiren Müftü İkiz, hacca gitmek üzere kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların işlerini son güne bırakmamaları uyarısında bulundu.
Bu yıl hac için kayıt yaptıracak aday sayısının geçtiğimiz yıllara oranla daha fazla olacağının sinyallerini daha ilk günden aldıklarını ifade eden Müftü İkiz, kayıtların geçen yıllarda kuraya katılanlar için “Kayıt Yeniletme”, ilk defa müracaat edecekler için ise “Ön Kayıt” olarak iki ayrı kategoride yapıldığını bildirdi.
2012 yılı hac kayıtlarını isteyen vatandaşların internetten Diyanet İşleri Başkanlığının “http:// hac. diyanet. gov. tr" adresinden de yapabileceklerini dile getiren Müftü İkiz, “Bu yıl ilk defa kayıt yaptıracak olanlar, ilgili bankalara 15 lira yatırdıktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinden veya kimlik fotokopisi ve banka dekontunu Simav Müftülüğüne getirerek başvurularını gerçekleştirebilecekler” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com