Simav'da hastane muamması

Simav'da hastane muamması
19 Mayısta Kütahya Simav'ı vuran 5,9'luk deprem, 150 yataklı Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinin poliklinik ve yataklı hasta bölümlerini içeren tarihi 1950'lere dayanan 2 bloğunun kolon ve duvarlarında çatlaklara yol açtı.

19 Mayısta Kütahya Simav'ı vuran 5,9'luk deprem, 150 yataklı Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinin poliklinik ve yataklı hasta bölümlerini içeren tarihi 1950'lere dayanan 2 bloğunun kolon ve duvarlarında çatlaklara yol açtı.

1950'lere dayanan 2 bloğunun kolon ve duvarlarında çatlaklara yol açtı.
Depremin hemen ardından Valilik ve Sağlık Bakanlığının talebi ile hasar gören 2 blokta Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden gelen uzman heyet bir hafta boyunca incelemelerde bulundu.
Uzman heyet daha sonra gönderdiği raporunda depremde hasar gören 2 bloğun güçlendirilmesini uygun buldu. Ödenek için üniversitenin raporunu Sağlık Bakanlığına gönderen hastane yönetimi güçlendirme yerine hastanenin yıkımını öngören resmi yazıyı alınca şoke oldu.
Bakanlığın önerisi üzerine ilçede hastane yapılacak 30 dönümün üzerinde yer arayışına başlayan yönetim bu güne kadar yer bulamayınca Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinin geleceği konusundaki belirsizlik hem yöneticileri hem de vatandaşları giderek endişelendirmeye başladı.
Hastanenin geleceği ile belirsizlik son olarak ilçeye ziyaret eden Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'ye de aktarıldı.
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi tarafından Kredi ve Yurtlar Kurumu Toplantı Salonunda düzenlenen İstişare Toplantısına katılan Hastane Müdürü Adem Arslan, “Sayın valim. Bakanlığımız hastanemizin 2 bloğunun güçlendirilmesine sıcak bakmıyor. Bizden yer bulmamızı istediler. Ancak yer bulmakta güçlük çekiyoruz. TOKİ'nin konut yaptığı Muradınlar bölgesinde 30 dönümlük uygun bir arsa var. Bu konuda sizin desteğinizi bekliyoruz. Ayrıca aynı bölgede 30 dekarlık bir alana 200 yataklı Devlet hastanesi yaptırmak isteyen hayırsever iş adamımız Nurullah Koyuncuoğlu'da bu hizmetinden vazgeçtiğini söyledi. Bize de bu isteğini iletmemizi istedi. Şimdi hastanemiz yıkılırsa yenisini yapacak yerimiz yok. Yer darlığı nedeniyle mevcut hastanemizi yıktıktan sonra yerine yenisini yapma olanağımız da yok. Şaşırdık. Sizden bu konuda yardım ve desteklerinizi bekliyoruz” dedi.
Hastane Müdürü Adem Arslan'ın isteğini not alan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, sorunun çözümü için konuyu Sağlık bakanlığına ileteceğini ve sonucundan da Simav halkını ve hastane yönetimini bilgilendireceğini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com