Simav’da İstiklal Marşının kabülünün 91.yılı kutlandı

Simav’da İstiklal Marşının kabülünün 91.yılı kutlandı
İstiklal Marşı'nın kabulünün 91. yıl dönümü Kütahya Simav’da törenle kutlandı.

İstiklal Marşı'nın kabulünün 91. yıl dönümü Kütahya Simav’da törenle kutlandı.
Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu lisesi tarafından hazırlanan tören Belediye Yukarı Düğün Salonunda gerçekleştirildi.
Törene Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Kasım Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, daire müdürleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Serdar Şahin, İstiklal Marşı’nın kabulüyle ilgili bilgiler sundu.
Şahin, “İstiklal Marşı, Türk milletinin dünyaya bildirisi, bağımsızlığının ise tescilidir. Bunun dünyada başka bir örneği de yoktur. Mehmet Akif’ ve İstiklal Marşımıza gösterilen saygı, ulusal değerlere gösterilen ve gösterilecek saygıyla eş anlamlıdır. İstiklal Marşı, Akif’in de dediği gibi şairin değil Türk Milletinin malıdır” dedi.
Öğrenciler tarafından “Leyla” adlı şiir okunmasının ardından Akif’in bilinmeyen yönlerinin anlatıldığı toplantı “Son röportaj” isimli piyesin sahnelenmesinden sonra “Zulmü Alkışlayamam” isimli şiirin okunmasıyla son buldu.
Şiirlerin okuması ve piyesin profesyonelleri aratmayacak bir biçimde sergilenmesi salondakiler tarafından ayakta alkışlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com