Simav'da Kent Müzesi için 80 bin TL ödenek sevinci

Simav'da Kent Müzesi için 80 bin TL ödenek sevinci
Simav’da Kültür Müzesine dönüştürülecek tarihi Osmanbey İlköğretim Okulu eski binasının onarımı için 80 bin TL ödenek ayırması ilçede yüzleri güldürdü.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi başkanlığında toplanan Taşınmaz Kültür Varlıkları Koruma Komisyonunun Simav’da Kültür Müzesine dönüştürülecek tarihi Osmanbey İlköğretim Okulu eski binasının onarımı için 80 bin TL ödenek ayırması ilçede yüzleri güldürdü.
Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, Kültür Müzesine dönüştürmeyi planladıkları Simav’ın en eski yapılarından Osmanbey İlköğretim Okulunun onarımı için kendilerine maddi destek sağlayan Komisyon Başkanı Kütahya Valisi Kenan Çiftçi başta olmak üzere üyeler Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akkaya, Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez’e teşekkür ettiklerini bildirdi.
Simav şehir merkezindeki tarihi Osmanbey İlköğretim Okulunun gelecek nesillere kültür mirası olarak taşınması için belediye olarak da ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini dile getiren DP’li Başkan Karahan, “Taşınmaz Kültür Varlıkları Koruma Komisyonunun bize ilk etapta sağladığı 80 bin TL tutarındaki ödenek çok işimize yarayacak. Simav’a ait şanlı tarihimizi yansıtan çok değerli eserlerimizi bu müzemizde sergileme olanağı bulacağız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com