Simav'da kent müzesi özlemi sona eriyor

Simav'da kent müzesi özlemi sona eriyor
Kütahya’nın Simav ilçesinde tarihini ve kültürünü tekrar ayaga kaldırmayı hedefleyen belediye, ilçe merkezindeki Cumhuriyet ile yaşıt tarihi Osmanbey İlköğretim Okulunu “Kent Müzesi”ne dönüştürmek maksadıyla restorasyon çalışması başlattı.

Çalışmalarla vatandaşlara geçmişini anımsatmayı hedeflediklerini ifade eden Belediye Başkanı Kasım Karahan, Kütahya İl Özel İdaresinin Kültür Varlıkları Koruma Fonundan temin ettikleri 80 bin TL dolayındaki ödenekle 1926 yılı yapımı tarihi Osmanbey İlköğretim Okulunu Kent Müzesine dönüştürmek için başlattıkları restorasyon çalışmalarını hızlandırdıklarını söyledi.

Simav’ı özlemini duyduğu şanlı tarihine yakışır Kent Müzesine kavuşturmak için sabırsızlıklarını ifade eden Başkan Karahan, 389 bin TL karşılığında restorasyon işini alan müteahhit firmanın çalışmalarını yerinde görmek ve bilgi almak maksadıyla sıkça tarihi Osmanbey İlkokuluna uğradığını bildirdi.

Son yıllarda gerçekleştirdiği çeşitli yatırımlarla termal turizmde iddialı bir konuma gelen Simav’a ihtiyacı olan kent müzesini bir an önce sunmak için adeta çırpındıklarını ifade eden Başkan Karahan, “Kent Müzesi için belediye olarak hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Simav’ın tarihini ve geçmişini 4 ay sonra tamamlanacak olan Kent Müzemizde vatandaşlarımıza belgeleriyle birlikte en iyi bir şekilde sunmak ve yaşatmak istiyoruz” şeklinde konuştu. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com