Simav'da korkutan yangın

Simav'da korkutan yangın
Kütahya Simav'a bağlı Koyunoba köyünde çıkan yangın, ormanlık alana sıçramadan söndürüldü.

Kütahya Simav'a bağlı Koyunoba köyünde çıkan yangın, ormanlık alana sıçramadan söndürüldü. Bu gün saat 15.00 de Darı alanı mevkiinde tarım alanlarının bulunduğu 2 dekarlık alanda cam kırıklarının neden olduğu yangına ilk müdahaleyi bölgede hububat hasadı yapan köylüler yaptı. 40 dolayındaki köylü ellerindeki kovalarla yangına müdahale ederek ormanlık alana sıçramasına izin vermedi.
Daha sonra bölgeye Orman Yangın Müdahale ekiplerinin yanı sıra Simav Merkez ve çevre beldelerin itfaiye araçları yönlendirildi.
Yangın söndürme çalışmalarını yöneten Simav Orman İşletmesi Merkez Şefi Mehmet Başaran, tarım alanında çıkan yangının bitişiğindeki ormanlık alana sıçramaması için işletmeye ait 3 arozöz, 2 ilk müdahale aracı, 2 pikap ve 2 su ikmal cihazıyla anında müdahalede bulunduklarını kaydetti.
Başaran, yangına ellerindeki su kovalarıyla müdahale ederek ormanlık alana sıçramasına izin vermeyen Koyunoba köy halkına teşekkür ettiklerini bildirdi. Başaran bir gün öncede Simav Orman İşletmesi olarak yangın tatbikatı yaptıklarını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com