“Simav'da okuma yazma bilmeyen kimse kalmasın”

“Simav'da okuma yazma bilmeyen kimse kalmasın”
Kütahya Simav Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, ilçede okuma yazma bilmeyen tek bir vatandaşın kalmaması için mücadele ettiklerini söyledi.

Kütahya Simav Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, ilçede okuma yazma bilmeyen tek bir vatandaşın kalmaması için mücadele ettiklerini söyledi.
Devletin bu konuda çok cömert davrandığını anlatan Kaymakam Cengiz Horozoğlu,” Tek bir kişinin bile bize talepte bulunması halinde devlet onu eğitmek ve okuma yazma öğretmek için başına bir öğretmen atıyor” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığının organizasyonunda ülke genelinde gerçekleşen “Ana Kız Okuldayız” kampanyasının Simav'da aralıksız devam ettiğini kaydeden Kaymakam Cengiz Horozoğlu,” Amacımız Simav'da tek bir okuma yazma bilmeyen tek bir vatandaşın dahi kalmamasıdır. Bu konuda vatandaşlarımızın da bize yardımcı olması gerekiyor. Vatandaşlarımızdan çevresinde bildikleri okuma yazma bilmeyen vatandaşlar varsa bize bildirmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

'DAĞARDI LİSEYİ HAK ETTİ”
Kütahya'nın Simav Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, ilçe merkezine 45 kilometre uzaklıkta 360 dolayında öğrencinin eğitim gördüğü Dağardı köyünün ilçeye uzaklığı, öğrenci yoğunluğu ve bu yıl Uluslar arası düzeyde elde ettikleri başarılarından dolayı Liseyi hak ettiğini söyledi. Şartların oluşması halinde Dağardı köyüne bir lise binası yaptırmak istediklerini söyleyen Kaymakam Cengiz Horozoğlu, bu hususta elinden gelen gayreti göstereceğini bildirdi. Dağardının gözden ırak olmasınına rağmen gönüllerinden ırak olmadığını vurgulayan Kaymakam Cengiz Horozoğlu, çalışkan Dağardı halkı ile Sulu Boya Paleti Projesiyle bu yıl katıldıkları Uluslararası Tasarım Olimpiyatlarında altın madalya kazanan Dağardı İlköğretim okulunun Lise binasını çoktan hak ettiğini söyledi. Kaymakam Cengiz Horozoğlu'nun köye lise açılmasına yönelik sözleri Dağartlıları heyecanlandırdı. Köy Muhtarı İsmail Tankı, lise eğitimini köylerinde alacak öğrencilerin daha başarılı olacaklarını söyledi. İşin peşini bırakmayacaklarını vurgulayan Dağardı Köyü Muhtarı İsmail Tankı,” Köyümüze Lise binasını, öğrencilerimize de lise eğitimini uygun gören Kaymakamımız Sayın Cengiz Horozoğlu'na teşekkürü bir borç biliyorum” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com