Simav'da pideye zam yok

Simav'da pideye zam yok
Ramazan ayının simgesi pide Kütahya Simav'da geçen yılki fiyatlardan satılacak.

Ramazan ayının simgesi pide Kütahya Simav'da geçen yılki fiyatlardan satılacak. Simav Fırıncılar Odası Başkanı Tahir Özlüer, 400 gram hamur ve 10 gram susam kullanılarak yapılan pidenin 1 TL'den, susam ve yumurtalı 400 gram hamurdan yapılan pidenin de 1.25 TL'den satışa sunulacağını duyurdu.
Simav Fırıncılar Odası olarak vatandaşa geçen yılki fiyatlardan ramazan pidesi yedirmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade eden Başkan Özlüer, “ Elektrik, SSK primleri, yakacak, un ve diğer girdilerde meydana gelen artışa rağmen vatandaşımıza bu yıl da zamsız pide yedirmek için büyük bir mücadele veriyoruz.
19 Mayıstaki 5.9'luk depremin vurduğu ilçede halkın psikolojisi de iyice bozuldu. Vatandaşın psikolojisini daha fazla bozmamak için Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliğinden zam talebimiz olmadı. Geçen yıl ramazan ayı boyunca uygulanan gramaj ve pide fiyatlarını KDV dahil aynen uygulama kararı aldık. Bu fiyatların dışında pide satışına izin vermeyeceğiz. Satan olursa da cezalandıracağız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com