Simav'da sınıfların çoğu boş kaldı

Simav'da sınıfların çoğu boş kaldı
EĞİTİM VE ÖĞRETİME VERİLEN ARANIN SONA ERMESİNİN ARDINDAN YENİDEN DERS BAŞI YAPILAN SİMAV'DA SINIFLARIN ÇOĞU BOŞ KALDI

EĞİTİM VE ÖĞRETİME VERİLEN ARANIN SONA ERMESİNİN ARDINDAN YENİDEN DERS BAŞI YAPILAN SİMAV'DA SINIFLARIN ÇOĞU BOŞ KALDI
Simav ilçesinde, deprem nedeniyle eğitim ve öğretime verilen aranın sona ermesinin ardından yeniden ders başı yapılan ilk ve orta dereceli okulların sınıflarının çoğu, velilerin çocuklarını okullara göndermek istememesinden dolayı boş kaldı.
Alınan bilgiye göre, okullarda eğitime yeniden başlandı, ancak bazı veliler devam eden artçı sarsıntılar nedeniyle çatlakların bulunduğu okullara çocuklarını göndermek istemedi. Bazı öğrenciler ise okullara anne ve babalarıyla birlikte geldi. Kimi öğrenciler de sınıflara girmek yerine okul bahçesinde oynamayı ve arkadaşlarıyla şakalaşmayı tercih etti.
Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, yaptığı açıklamada, bir haftalık süreçte okula gelmeyen öğrenciler için herhangi bir işlem yapmayı düşünmediklerini ve hoşgörülü davranmaya çalışacaklarını söyledi.
Osmanbey İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Oğul, okulların açılmasına rağmen 550 öğrenciden büyük bir bölümünün deprem korkusu yüzünden okula gelmediğini bildirdi.
Velilerden Naim Yaman, iki çocuğunu okula korkarak getirdiğini ifade etti, Zeynep Yaman ise eğitime ara vermemek için sınıfa çocuğuyla birlikte girdiğini, ancak yeterli öğrenci olmayınca dersin boş geçtiğini anlattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com