Simav'da yatılı öğrencilerin yol çilesi

Simav'da yatılı öğrencilerin yol çilesi
Kütahya Simav'da çeşitli okullarda okuyan yatılı öğrenciler ilçe merkezine 2 kilometre uzaklıktaki Karakür Mahallesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ait 75. Yıl Cumhuriyet Pansiyonunda kalıyor.

Kütahya Simav'da çeşitli okullarda okuyan yatılı öğrenciler ilçe merkezine 2 kilometre uzaklıktaki Karakür Mahallesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ait 75. Yıl Cumhuriyet Pansiyonunda kalıyor. 5 yıldızlı oteli aratmayan konforlu pansiyonda sabah kahvaltısı ile akşam yemekleri için sorun yaşamayan öğrenciler öğle yemeği için okullarından pansiyona herhangi bir servis aracı olmadığı için patika yoldan yaya olarak gidip gelmek zorunda kalıyorlar.
Özellikle yağışlı ve soğuk havalarda çileye dönüşen 4 kilometrelik yol sorununa servis aracı ile çözüm getirilmesini talep eden öğrenciler, çok yağışlı ve soğuk günlerde 2 kilometre uzaklıktaki pansiyona gitmek yerine öğle yemeğini okullarında çay simitle geçiştirmek zorunda kalıyor. Öğrencilerin pansiyona gidemedikleri günlerde ise kendileri için çıkarılan birbirinden lezzetli yemekler ise akşam yemeğinde tekrar servis ediliyor. Çileye dönüşen öğle yemeği sorununa çözüm getirilmesini bekleyen yatılı öğrenciler, ' Bizler zaten fakir ailelerin çocuklarıyız. Cebimizde harçlığımızın olmadığı günler oluyor.
Yağışlı ve soğuk günlerde 2 kilometrelik patika yolu göze alamadığımız zamanlar oluyor. Böyle durumlarda öğle yemeği için pansiyona gidemiyoruz. Gidenlerimiz de hasta oluyor. Ya öğle yemeğimiz şehir merkezinde bir yere getirilsin, ya da 123 öğrenci için yetkililer bir servis aracı oluşturup bizi pansiyona getirip götürsünler' diyerek tepkilerini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com