Simav'da yokuşlara merdivenli yol formülü

Simav'da yokuşlara merdivenli yol formülü
Kütahya Simav Belediyesinin ilçenin deniz seviyesinden 900 rakımlı Karakür Mahallesindeki yokuşlara yaptırdığı merdivenli yol, yaşamlarını kolaylaştırdığı vatandaşları memnun etti.

Kütahya Simav Belediyesinin ilçenin deniz seviyesinden 900 rakımlı Karakür Mahallesindeki yokuşlara yaptırdığı merdivenli yol, yaşamlarını kolaylaştırdığı vatandaşları memnun etti. Belediye yaptırdığı merdivenli yolların sağına ve soluna bir de paslanmaz çelikten korkuluk yaptırınca yokuşu yaya olarak inip çıkmak zorunda kalan vatandaşların yol çilesi sona erdi.
Merdivenli yol Karakür Mahallesinde en çok yaşlılarla sakat vatandaşları sevindirdi. Mahalle Muhtarı Aydın Çetin, halkın belediyenin tüm hizmetlerinden son derece memnun kaldığını, en çok da merdivenli yola teşekkür ettiklerini bildirdi.
Vatandaşa en iyi hizmeti sunmayı amaç edindiklerini ifade eden Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan,” İşimiz vatandaşın yaşamını kolaylaştırmak. Hizmeti vatandaşa ibadet kabul eden bir felsefeyi izliyoruz” diye konuştu. Karakür Mahallesinin ilçenin diğer 15 mahallesinden farklılık gösterdiğini kaydeden Başkan Karahan, “ Karakür mahallemiz ilçe merkezine nazaran daha yüksek bir kesimde bulunuyor. Evler yükseklerde kurulu. Yolların tamamı kilitli beton parke ile kaplı. Ancak yayaların yaşamlarını kolaylaştırmak için yokuşlara merdivenli yollar yaptırdık. İhtiyaç hissedilen yerlere yenilerini de yaptıracağız” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com