Simav'daki çadırdan Türkiye 1. çıktı

Simav'daki çadırdan Türkiye 1. çıktı
DEPREMİN VURDUĞU SİMAV'DA ÇADIR KENTTEKİ DERSHANEDE LYS'YE HAZIRLANAN GİZEM ÇELİK, Y-TM-2 VE Y-TM-3'TE TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

DEPREMİN VURDUĞU SİMAV'DA ÇADIR KENTTEKİ DERSHANEDE LYS'YE HAZIRLANAN GİZEM ÇELİK, Y-TM-2 VE Y-TM-3'TE TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU
Depremin vurduğu Kütahya'nın Simav ilçesinde, çadır kentte lisans yerleştirme sınavına (LYS) hazırlanan bir öğrenci, Türkiye birincisi oldu.
LYS sınavlarına 19 Mayıstaki 5.9'luk deprem yüzünden Kütahya Valiliği tarafından panayır alanına kurulan çadır kentteki dershanede hazırlanan Simav Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Gizem Çelik, Y-TM-2'de (592.834) ve Y-TM-3'te (594.322) puan alarak Türkiye birincisi oldu. Gizem Çelik'in LYS'de çift Türkiye birinciliği elde ettiğini Simav Yunus Emre Prefabrik konutlarını gezerken öğrenen Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Simav Kaymakamı Yüksel Ünal'dan öğrenciyi ödüllendirmesini istedi. Kaymakam Ünal,
Çelik'i göstermiş olduğu bu başarısından dolayı yarın makamında düzenleyeceği törenle ödüllendireceklerini bildirdi.
Simav olarak başarı geleneğini bu yıl da bozmadıklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Dursun Gülseren, 'Simav eğitimde ektiğini biçmeye başladı. Birkaç yıldır Türkiye birincisi çıkarmayı adeta gelenek haline getirdik. Bu geleneği ilçemizin başarıya abone okullarından Anadolu Öğretmen Lisesi'nin devam ettirmesinin onur ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Eğitimci bir ailenin evladı olan Gizem kızımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum' dedi.

SİMAV AÖL BAŞARIYA DOYMUYOR
Simav Anadolu Öğretmen Lisesi (AÖL) olarak başarıya doymadıklarını dile getiren Okul Müdürü Ahmet Kızılarslan, 'Birkaç yıldır ÖSS sınavlarında Türkiye birincisi çıkarıyoruz. Bu yıl ilk kez yapılan LYS'de aynı dereceyi tekrarlayarak başarılarımızın tesadüfi olmadığını bir kez daha ispat ettik. Elde ettiğimiz bu başarıda öğrencilerimiz kadar birbirine adeta kenetlenmiş öğretmen ve idareci arkadaşlarımın da büyük emeği var. Herkesi kutluyorum. Gizem Çelik öğrencimizin Y-TM-2, ve Y-TM-3 puan türlerinde elde ettiği duble Türkiye birinciliğinin haklı gururunu yaşıyoruz' diye konuştu.

-ÇADIRDAN ÇIKAN ŞAMPİYON ÖĞRENCİ ÖDÜLLENDİRİLDİ-
19 Mayıs'taki 5,9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav'da sınavlara Kızılay tarafından panayır alanında oluşturulan çadır dershanede hazırlanan ve Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) TM-2'de 592. 834 ve TM-3'te 594. 322 puan alarak Türkiye birincileri arasında yer alan Simav Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Gizem Çelik, bugün kaymakamlıkta düzenlenen törende 500 TL ile ödüllendirildi.
Sınavlara Kızılay'ın önderliğinde Kütahya Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan çadır dershanede hazırlandığını ifade eden Gizem Çelik, sonucun kendisi için sürpriz olduğunu söyledi. Sınavlara hazırlık döneminde ailesiyle birlikte kaldığı Endüstri Meslek Lisesi'nin bahçesindeki Kızılay çadırı veya panayır alanındaki çadır dershanede artçı sarsıntılara yakalandığını anlatan Gizem Çelik, depremin oluşturduğu psikolojik baskıyı üzerinden çabuk atmasının başarısında önemli rol oynadığı söyledi.
Sınav öncesi Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü düşündüğünü anlatan Çelik, Türkiye birincileri arasında yer almasının ardından bu düşüncesinden vazgeçtiğini söyledi. Gizem Çelik, elde ettiği Türkiye birinciliği derecesinde eğitimci ailesi başta olmak üzere okulu ve dershanesinin de önemli katkıları bulunduğunu kaydetti.
Kaymakamlıkta düzenlenen törende ayrıca, ilçede SBS'de üstün dereceler elde eden diğer öğrenciler de ödüllendirildi. Kaymakam Yüksel Ünal, Gizem Çelik ile gurur duyduklarını kaydetti.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com