Simav'daki sünnet merasimine halk desteği

Simav'daki sünnet merasimine halk desteği
Kütahya Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan Belediye'nin önderliğinde vatandaşlarında katkılarıyla her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında gerçekleştirilen Büyük Hayır ve Toplu Sünnet Merasimi'nin bu yıl 15 ve 16 Mayıs 2010 tarihlerinde yapılacağını bil

Kütahya Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan Belediye'nin önderliğinde vatandaşlarında katkılarıyla her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında gerçekleştirilen Büyük Hayır ve Toplu Sünnet Merasimi'nin bu yıl 15 ve 16 Mayıs 2010 tarihlerinde yapılacağını bildirdi. Karahan, 16 Mayıs 2010 pazar günü gün boyu devam edecek olan büyük hayırda kurulan bereket sofralarında yaklaşık 25 bin kişinin çorba, et, helva, pilav ve kompostodan oluşan mönü ile karnını doyurduğunu söyledi. Kasım Karahan 16 Mayıs 2010 tarihinde Yusuf Koyuncuoğlu İlköğretim Okulu'nun bahçesinde kurulacak kazanlarda pişirecekleri yemeklerde kullanacakları yiyecek malzemeleri için bu günlerde zabıta ekiplerinin mahalleleri dolaşarak vatandaşlardan karınca kaderince hayır yemeğine katkı sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.
Büyük Hayır ve Toplu Sünnet Merasimi'nin atalarından kendilerine miras kaldığını ve bu geleneği yıllardır hiç aksatmadan sürdürmeye çalıştıklarını vurgulayan Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan böyle bir etkinlik düzenlemekle çiftçilerin bol ürün, esnafların hayırlı kazanç, vatandaşların da hata ve kazalardan korunacaklarına inandıklarını kaydetti. Bu sebeplerden dolayı hayır yemeğine halkın karınca kaderince katkı sağlamasının önemli olduğunu bildiren Karahan, bu geleneğe uymak için her yıl Nisan ayında zabıta ekiplerinin mahalleleri dolaşarak hayır için vatandaşlardan destek almaya çalıştıklarını söyledi.
Büyük hayır günü kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelerin çocuklarının toplu sünnet ettirildiğini anlatan Kasım Karahan, ekonomik kriz sebebiyle bu yıl toplu sünnet için çok sayıda ailenin kendilerine şimdiden müracaatta bulunduğunu sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com