Simav’dan Suriye’ye yardım eli

Simav’dan Suriye’ye yardım eli
Kütahya'nın Simav ilçesinde, Bağ-Kur emeklisi 3 gönüllü, Suriye’de yaşanan iç karışıklıktan dolayı mağdur duruma düşenlere yardım amacıyla komite kurdu.

Kaymakamlıktan 45 gün insani yardım malzemesi toplama yetkisi alan Ali Ulus (55), Şinasi Çetiner (69) ve Mustafa Karadağ (66) isimli vatandaşlar şehir merkezinden başladıkları insani yardım malzemesi toplama kampanyasını önümüzdeki günlerde belde ve köylere de kaydırmayı planlıyor.
 
Simavlı üç gönüllünün başlattığı Suriye’de yaşayan vatandaşlara insani yardım malzemesi toplama kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.
 
Vatandaşlardan gönüllü olarak topladıkları insani yardım malzemelerini Cumhuriyet Caddesi Eski Osmanbey İlkokulu yanındaki 63 numaralı apartmanın zemin katındaki depoda biriktirmeye başladıklarını ifade eden Ali Ulus, “Son üç yılda dördü büyük üç önemli deprem yaşayan Simavlılar aç ve açıkta kalmanın ne demek olduğunu çok iyi bildiği için iç karışıklıktan dolayı Suriye’deki kardeşlerimizin çektiği acıları çok iyi anlıyor. Bu yüzden de kampanyamıza daha ilk günden çok yoğun ilgi göstermesi ilerisi için bizleri oldukça umutlandırdı” dedi.
 
Bugün için Suriye’deki kardeşlerine yardım malzemesi toplayan diğer arkadaşlarıyla birlikte daha önce Van’daki deprem nedeniyle bir araya gelerek yardım malzemesi topladıklarına vurgu yapan hayırsever Ali Ulus, “İç karışıklıktan dolayı Suriye’deki Müslüman kardeşlerimiz aç uyurken bizim tok yatmamız olmaz. Onların gıda başta olmak üzere ilaç ve giysiye ihtiyaçları olduğunu öğrendik. Topladığımız malzemeleri Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bulunan Bezayıd Bestami Vakfı aracılığı ile Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı planlıyoruz. Yardımsever halkımızın hem malzeme yönüyle hem de istif hususunda yardımlarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 
Kampanyaya destek veren hemşerilerine teşekkür eden Ali Ulus,”Göndereceğimiz bu yardımlarla kardeşlerimizin imdadına yetişmiş olacağız. Suriye'deki kardeşlerimizin bu mağduriyetinin, biran önce bitmesini bekliyoruz. Bunu canı gönülden istiyor ve dua ediyoruz. Çünkü bunlar bizi yürekten yaralıyor. Ülkemiz, sayıları 150 bini aşan sığınmacı kardeşimizi vatan toprağında ağırlıyor. Her gün yediriyor, içeriyor ve giydiriyor" diye konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com