Simav'ın altın çocukları

Simav'ın altın çocukları
Karacahisar beldesi İlköğretim Okulu'ndan 4 öğrenci, Denizli'de katıldıkları Bölgeler arası "100 Temel Eser Okuma Yarışması"nda tarihi bir başarıya imza attı.

Kütahya Simav'a 27 kilometre mesafedeki Karacahisar beldesi İlköğretim Okulu'ndan 4 öğrenci, Denizli'de katıldıkları Bölgeler arası "100 Temel Eser Okuma Yarışması"nda tarihi bir başarıya imza attı.
Katılımcılar arasında özel okulların çoğunlukta olduğu yarışmada 140 okul ve 550 öğrenci arasında üç altın bir de bronz madalya kazanarak beldelerine dönen Karacahisarlı minikler Ege'nin gururu oldu.
Şermin Demirel, Şerife Akdana, Kübra Kıratlı'nın altın, Emine Kurt'un gümüş madalya ile takım birincisi olarak tarihi bir zaferle Karacahisar beldesine dönmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Okul Müdürü Ahmet Yazar, "Yarışmaya Ege ve Akdeniz bölgesinden 11 ilden 140 okul ve toplam 550 öğrenci katıldı. Özel okullar başta olmak üzere İzmir, Aydın, Manisa, Denizli gibi illerinde aralarında bulunduğu büyük okulların arasında kısıtlı olanaklara sahip Karacahisar İlköğretim Okulu olarak 3 altın, bir de gümüş madalya ile dönmek bizleri son derece gururlandırdı" dedi.
Tarihi bir başarıya imza atan ekibin 12 Mayısta Kayseri'de katılacağı "Türkiye İlköğretim Okulları 7 ve 8. sınıflar arası 100 Temel Eser Kitap Okuma Yarışması"ndan da madalyalar ile dönmenin hesaplarını yaptıklarını dile getiren Yazar, "Öğrencilerimizi Denizli'deki yarışmaya hazırlayan Türkçe Öğretmeni arkadaşımız Selim Kafalı şimdi de Kayseri'deki yarışmaya motive etmeye çalışıyor. Denizli'de yüzümüzü güldüren ekibimizin Kayseri'den de aynı başarılı sonuçlarla döneceğine belde halkı olarak yürekten inanıyoruz" dedi.
20 yıllık okul tarihinde ilk kez böylesine tarihi bir başarı elde edildiğine dikkat çeken Yazar, "Başarıda öğrenciler kadar öğretmen arkadaşlarımız ve velilerimizin de çok büyük katkısı bulunduğuna inanıyoruz. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederim" dedi.
Yazar, Ege'nin gururu olan Karacahisarlı minikleri Kaymakam Yüksel Ünal'ın da 9 Nisan 2012 Pazartesi günü makamında kabul ederek onurlandıracağını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com