Simav'ın en ağır danası kesilmeden önce teşhir edildi

Simav'ın en ağır danası kesilmeden önce teşhir edildi
Kütahya Simav'da küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Turgut Kayaalp'ın ilçenin Muradınlar Mahallesinde kendisine ait Çiftliği'nde yetiştirdiği 1 metre 50 santim boyunda ve 1,5 ton ağırlığındaki “ Simmental” cins

Kütahya Simav'da küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Turgut Kayaalp'ın ilçenin Muradınlar Mahallesinde kendisine ait Çiftliği'nde yetiştirdiği 1 metre 50 santim boyunda ve 1,5 ton ağırlığındaki “ Simmental” cinsi dana, bir market sahibi tarafından satın alındı.
6 aylıkken satın aldığı danaya 'Şampiyon' adını veren Turgut Kayaalp, 2,5 yaşına ulaşan danayı kendi arazilerinde yetiştirdiği saman, yulaf ve yonca gibi organik yemlerle beslediğini söyledi.
Satıştan bir gün önce tarttığı Şampiyon'un 1,5 ton geldiğini ifade eden Turgutalp, veteriner hekim gözetimindeki danasının ulaştığı 1,5 tonluk ağırlığı ile ilçenin en tombul danası unvanını elinde bulundurduğunu bildirdi.
Şampiyona günde 3 kilo yonca, 3 kilo bakla, 2 kilo yulaf ve 2 kilo da saman yedirmek suretiyle 2,5 yıldır gözünün içi gibi baktığını ifade eden Turgutalp,” Etinden yiyenler lezzetini hiçbir zaman unutamayacak” diye konuştu.
İşyerinde satışa sunduğu etlerin taze ve lezzetli olmasına özen gösterdiklerini ifade eden Gülmar isimli Market sahibi Ramazan Gültekin,” Kesmeden önce Şampiyonu teşhir etmeyi düşündük. Vatandaş nasıl sağlıklı ve organik yemle beslenen hayvan kestiğimizi görsün istedik” dedi.
Şampiyonun kesiminden sonra etinin vatandaşlar tarafından kısa sürede tüketilmesini kendilerine duyulan özgüvene bağlayan market sahibi Ramazan Gültekin, “ Vatandaş ödediği paranın karşılığı almalı. Sağlıklı ve lezzetli et yemeli” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com