Simav'ın Şenköy beldesinde çifte şölen

Simav'ın Şenköy beldesinde çifte şölen
Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı 713 nüfuslu Şenköy beldesinde, çiftçilerin bol ürün, vatandaşların da hata kaza ve belalardan korunma temennisiyle her yıl geleneksel olarak düzenlediği hayır yemeği ve belediyenin katkılarıyla yaptırılan kütüphaneni

Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı 713 nüfuslu Şenköy beldesinde, çiftçilerin bol ürün, vatandaşların da hata kaza ve belalardan korunma temennisiyle her yıl geleneksel olarak düzenlediği hayır yemeği ve belediyenin katkılarıyla yaptırılan kütüphanenin hizmete açılmasıyla ilgili düzenlenen çifte şölen büyük bir coşkuyla yapıldı.
Çifte şölene Türkiye'nin dört bir yanında gelerek katılan Şenköylüler yakınlarıyla hasret giderdi. Çifte şölene ilçe dışında görev yapan bürokrat, öğretmen, idareci, siyasetçi, hukukçu ve çok sayıda Şenköylü katıldı.
Etkinlikte konuşan Şenköy'ün MHP'li Belediye Başkanı İsmail Barındık, 300 yıldır sürdürdükleri hayır yemeği geleneğini gelecek kuşaklara aktarmak istediklerini söyledi. Bu tür tanışma ve kaynaşma programlarının Şenköylü olma bilincini daha da pekiştireceğine yürekten inandığını ifade eden Barındık,” Bu birlikteliğin Şenköyün her alanda kalkınmasında büyük bir moral gücü oluşturacağını inanıyorum. Burada yıllar sonra Şenköyün yetiştirmiş olduğu değerleri bir arada toplamanın sevinci yaşıyoruz. Bu birliktelik ve kaynaşmanın adı gibi şen insanların yaşadığı Şenköyün sorunlarının çözümümde ve ileri noktaya taşınmasında güç oluşturacaktır.' diye konuştu.
Çifte şölene katılan yaklaşık 5 bin dolayındaki vatandaşa belediyenin öncülüğünde hayırsever vatandaşların katkılarıyla pişirilen kazanlar dolu çorba, et, helva, pilav, komposto ve hoşaftan oluşan mönü harmans yeri mevkiindeki yeşillik alanda ikram edildi. Daha sonra Belediyenin önderliğinde yaptırılan 2 bin dolayında kitabın yer aldığı kütüphane törenle hizmete açıldı.
Kütüphanenin açılış kurdelesini Belediye Başkanı İsmail Barındık ile 2 bin dolayında kitap bağışlayan Uşaklı esnaf Mehmet Sezai Keyvanoğlu isimli hayırsever birlikte yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com