Simav'ın ''TEMA Dede''si minik öğrencilerle buluştu

Simav'ın ''TEMA Dede''si minik öğrencilerle buluştu
Simav'da, ''TEMA Dede'' diye tanınan TEMA Simav Temsilcisi Ömer Önder, toprak, bayrak ve bitki örtüsüne sahip çıkılması gerektiğini bildirdi.

Simav'da, ''TEMA Dede'' diye tanınan TEMA Simav Temsilcisi Ömer Önder, toprak, bayrak ve bitki örtüsüne sahip çıkılması gerektiğini bildirdi.
Şerife-Narin Koyuncuoğlu Anaokulunda, ''Fidanlarım'' dediği minik öğrencilerle söyleşi etkinliğine katılan Önder, toprak, bayrak ve yaprağın önemini anlatarak israfa dikkati çekti.
Simav'da okul öncesi eğitim kapsamındaki 9 okulda 281 öğrenciye ulaşarak, sembolik toprak, bayrak ve yaprak numuneleri dağıttığını belirten Önder, her şeyin toprakla başladığını, toprak olmadan hiçbir canlının olamayacağını söyledi.
Her Türk evladının al bayrağını saygıyla koruması gerektiğini belirten Önder, şöyle konuştu:
''Bayrak, şehit kanlarıyla bizim olan bu vatan topraklarının bir tapusudur. Yaprak ise cennet Türkiye'mizi ve korunması gereken bitki örtüsünün sembolüdür. Bu bakımdan hem toprağımıza hem bayrağımıza hem de bitki örtümüze sahip çıkmalıyız. Vatan sevgisi, bayrak sevgisiyle başlar. Bu vatan ve bu bayrak sizleri geleceğe taşıyacak en önemli varlıklardır. Her evde bir bayrak bulundurulmasını unutmayarak, önemli gün ve haftalarda evlerinize bayrak asılmasını büyüklerinizden mutlaka isteyin.''
Önder, her kişinin ev ortamında nasıl temizliğe önem veriyorsa sokakta, caddede, parklarda çevre temizliğine dikkat etmesi gerektiğine işaret ederek, çocuklardan, çevreye çöp atanları uyarmalarını istedi.
Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de özellikle yiyecek ve su kaynaklarının sınırlı olduğunu hatırlatan Önder, ''Kesinlikle yeyip içtiklerinizde israf etmeyin. İsraf, bir şeyin fazla kullanımı ya da tüketimidir. Bu yüzden başta zaman olmak üzere yediklerimizi, dünyada gittikçe azalan su varlığımızı boşa harcamayalım, tasarruf edelim'' dedi.
Önder, miniklerin sorularını yanıtlayarak, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com