Simavlı depremzedelere bakliyat jesti

Simavlı depremzedelere bakliyat jesti
Mikrop Hikmet lakaplı şovmen ve sanatçı Hikmet Durmuş, Simavlı depremzedeler yararına İzmir'de düzenlediği 5 Çayı isimli konserde topladığı bir minibüs dolusu bakliyatı, sanatçı dostlarıyla birlikte geldiği Simav'da ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtmak

Mikrop Hikmet lakaplı şovmen ve sanatçı Hikmet Durmuş, Simavlı depremzedeler yararına İzmir'de düzenlediği 5 Çayı isimli konserde topladığı bir minibüs dolusu bakliyatı, sanatçı dostlarıyla birlikte geldiği Simav'da ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtmak üzere Belediye Başkanı Kasım Karahan'a teslim etti.
Şovları kadar bu güne kadar ortaya koyduğu çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle de ünlü Mikrop Hikmet ve 20 sanatçıdan oluşan dostları, Simav'ın DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan tarafından belediye önünde karşılandıktan sonra Park Kıraathanesinde onurlarına verilen çay kahve ikramına katıldı.
Deprem öncesi birkaç kez geldiği Simav'ı 19 Mayıstaki 5,9'luk depremin ardından tanıyamadığını dile getiren Mikrop Hikmet, Simav'ın uğradığı felaketin sesini 250 kilometre ötede İzmir'den duyduklarını ve cana yakın Simav halkı için sessiz kalamadıklarını bildirdi.
İzmir'de sahne aldığı turistik İnciraltı Turkuaz Tesislerinde 30 sanatçıdan oluşan dostlarıyla birlikte sundukları 'Biz Bize Yeteriz. 5 Çayında 5 Bakliyat' isimli konserine gelen 400 müzikseverden topladığı kuru fasulye, nohut, pirinç, bulgur ve yeşil mercimekten oluşan bakliyat ürünlerini Simav'lı depremzedelere dağıtmak üzere ilçeye geldiğini dile getiren Mikrop Hikmet lakaplı sanatçı Hikmet Durmuş, şöyle konuştu: 'Simav'ın sesini İzmir'den duyduk. Elimizden geldiğince Simavlı depremzedelere katkı sağlamaya çalıştık. Konserimize gelerek katkı sağlayan müzikseverler başta olmak üzere sanatçı dostlarımıza teşekkür ediyorum.
Böyle hayırlı bir etkinliği hayırlı bir ay olan ramazan'a denk getirmek istediğimiz için geç kaldık. Allah herkesin Ramazan ayını mübarek kılsın'
Yardımın büyüğü küçüğü olamayacağını ifade eden Simav'ın DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan, 'Sanatçı dostlarımızın depremi yaşamış Simav halkı için gösterdiği duyarlılık bizim için çok önemli.
Hiçbir şey getirmeseler bile bizleri hatırlamaları bizim için çok önemli. Bize getirdikleri bakliyatları ramazan boyunca faaliyetini sürdürecek olan iftar çadırında kullanarak halkımızın istifadesine sunacağız. Kendilerine teşekkür ediyorum' dedi.
Mikrop Hikmet ve sanatçı dostları daha sonra belediye binası önünde Belediye Başkanı Kasım Karahan ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com