Simavlı depremzedelere konut müjdesi

Simavlı depremzedelere konut müjdesi
Kütahya Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, 19 Mayısta meydana gelen 5,9'luk depremin ardından Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın talimatıyla Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Muradınlar Mahallesinde yapımına başlanan 928 kalıcı konut inşaatlarında

Kütahya Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, 19 Mayısta meydana gelen 5,9'luk depremin ardından Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın talimatıyla Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Muradınlar Mahallesinde yapımına başlanan 928 kalıcı konut inşaatlarında incelemelerde bulundu.
İnşaatların bu hızla devam etmesi halinde depremzedelerin kış gelmeden konutlara yerleşebileceklerinin anlaşıldığını ifade eden Kaymakam Ünal, “Çalışmalardan çok memnun kaldım. Söz verildiği gibi depremzedeler kış gelmeden sıcak yuvalarına kavuşabilecekler” dedi.
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı'nın talepleri doğrultusunda depremden hemen sonra müteahhit firmaların ilçenin Muradınlar Mahallesinde konuşlanarak şantiye faaliyetlerine başladıklarını ifade eden Kaymakam Ünal, 928 konutun, yanı sıra ilçeye 2 adet 32 derslikli ilköğretim okulu, 1 adet 16 derslikli ilköğretim okulu, 2 adet 32 derslikli Anadolu lisesi, 1 adet 24 derslikli meslek lisesi ve bilgi işlem teknolojileri, tesviye, tesisat, mobilya atölyeleri, 1 adet 600 kişilik cami ile 8 dükkanlı ticaret merkezinin inşaatının da hızla sürdüğünü bildirdi.
Projesi ve inşa alanı netleşen hükümet konağının 100. yıl Parkı ve Meteoroloji Müdürlüğünün bulunduğu Oto Gar karşısındaki ortak alanda inşaat faaliyetine yakında başlayacaklarını ifade eden Kaymakam Ünal, Türk mimari özelliklerini taşıyacak binanın Simav'a ayrı bir görsel güzellik kazandıracağını söyledi.
19 Mayıs'ta Simav'da meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki deprem ve artçı sarsıntılar nedeniyle ilçe merkezi ve köylerinde Bin 600 konut ağır hasar görmüştü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com