''Simavlı öğrencilerin eğitim mücadelesi'' haberleri

''Simavlı öğrencilerin eğitim mücadelesi'' haberleri

Kütahya Valiliği, ''Simavlı öğrencilerin eğitim mücadelesi'' başlığıyla ulusal ve yerel basın yayın organlarında yer verilen haberlerde, eğitim masraflarını karşılayabilmek için yevmiyeyle kömür taşıdığı belirtilen 3 depremzede öğrenciden ikisinin ailelerine yardım yapılmakta olduğunu bildirdi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Serhat Kafalı, Emre Düzdemir ve Serhat Binici'nin, Isparta'nın Yenişarbademli ilçesinde, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Yenişarbademli Meslek Yüksekokulu Ormancılık ve Orman Ürünleri Bölümü öğrencisi oldukları hatırlatıldı.
Aileleri Simav'da yaşayan öğrencilerle ilgili Kaymakamlık tarafından inceleme yapıldığı duyurulan açıklamada, şöyle denildi:
''Serhat Kafalı ve ailesine 2003 yılından beri Simav Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yakacak, gıda ve 4 bin 145 lira, 2011 yılı içinde de 250 lira yardım yapılmıştır. Anne, Simav Kaymakamlığı tarafından işe yerleştirilmiştir. Serhat Binici ve ailesine, 2009 yılından beri yakacak ve 400 lira yardım yapılmıştır. Ayrıca bu yıl için yardım talebi alınmış olup, talebi ilk toplantıda değerlendirilecektir. Baba, orman ağaç kesim işçiliği yapmaktadır. Emre Düzdemir ve ailesine bu zamana kadar yardım yapılmamış olup, Simav Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yardım talebinde bulunmamıştır. Emre Düzdemir ve ailesine ulaşılarak yardım başvurusu için müracaatı alınmıştır. Baba SSK emeklisi olup, halen bir kereste fabrikasında şoför olarak çalışmaktadır.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com