Simavlılar Biçer'e neden tepkili?

Simavlılar Biçer'e neden tepkili?
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Simav İlçe Başkanı Ahmet Çark, eğitim alanındaki başarısıyla Kütahya merkez ve ilçelerini dörde katlayan Simav'a söz verilen Fen Lisesi'nin Gediz ve Tavşanlı ilçelerine kaydırılmasına tepki gösterdi, iktidara m

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Simav İlçe Başkanı Ahmet Çark, eğitim alanındaki başarısıyla Kütahya merkez ve ilçelerini dörde katlayan Simav'a söz verilen Fen Lisesi'nin Gediz ve Tavşanlı ilçelerine kaydırılmasına tepki gösterdi, iktidara mensup yerel yöneticilerle milletvekili İsmail Hakkı Biçer'i Simav'ın haklarını koruyamamakla suçladı.

Kütahya'nın ilçeleri arasında Fen Lisesi talebini ilk önce Simav'ın yaptığını anımsatan Çark, siyasilerin işi hem Kütahya hem de Ankara'da iyi takip etmemesi sonucu Simav'ın çok altında eğitim başarısı gösteren Gediz ve Tavşanlı'ya kaptırdıklarına dikkat çekti. Fen Lisesi talebinde Simav'ın eğitim başarısıyla çoğunluğunu hayırsever vatandaşların yaptırdığı eğitim tesislerin göz önüne alınmamasını da eleştiren MHP Simav İlçe Başkanı Ahmet Çark,” Simav'ın başına bu güne kadar ne geldiyse beceriksiz siyasiler yüzünden geldi. Fen lisesinde de durum aynı. Beceriksiz siyasiler işi iyi takip etmeyince Fen Lisesi göz göre göre Gediz ve Tavşanlı'ya kaptırıldı. Bunun hesabını elbette verecekler” şeklinde konuştu.
Nisan ayı Meclis Toplantısında AK Partili Mehmet Uluer'in Fen lisesiyle ilgili sözlerini de talihsizlik olarak nitelendiren Ahmet Çark,” Uluer o günkü Meclis Toplantısında Fen Lisesinin Gediz'e verilmesini Simav Belediye Başkanlığını AK parti yerine Demokrat Parti adayının kazanmasına bağlamıştı. Hükümetin yerine siz olsanız ne yaparsınız. AK partili bir ilçe dururken DP'li bir ilçeye Fen lisesi verilir mi? demişti. Oysa Tavşanlıya Fen Lisesini veren hükümet Tavşanlı Belediyesinin Saadet partili olduğunu unuttu mu?” diye konuştu.
AK Partili Belediye Meclis üyesi Mehmet Ulueri Belediye Meclisinde yaptığı talihsiz konuşmasından hükümetin Simav'ı cezalandırdığı anlamını çıkardıklarını vurgulayan MHP Simav İlçe Başkanı Ahmet Çark, AK Parti Simav ilçe teşkilatının demokrasi anlayışını yadırgadıklarını ve mazisi kahramanlıklarla dolu yüce Simav halkını cezalandırmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini bildirdi.
Ahmet Çark,” Bu talihsiz beyanı yapanların Simav halkından özür dilemesini bekliyoruz. Simav halkının bundan sonra AK Partili yöneticilerin dediklerine bir daha inanacak halleri kalmadı. Simavlı konuşurken Gediz ve Tavşanlılar Fen Lisesine kavuştu. Vatandaşlar bana gelip soruyorlar. Bunlar ne işe yarar” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com