Simavlılar sokağa döküldü...

Simavlılar sokağa döküldü...
Kütahya'da, 17 Şubat'ta meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremin ardından son birkaç gündür yaşanan orta ve hafif şiddetli sarsıntılar üzerine çıkan büyük deprem olacağı söylentisi, halkın sokaklarda sabahlamasına sebep oldu.

17 Şubat'ta 1 kişinin ölümüne, 2 kişinin yaralanmasına, 36 konutun zarar görmesine yol açan depremin ardından beşik gibi sallanmaya devam eden Kütahya'nın 25 bin nüfuslu ilçesi Simav'da son birkaç gündür orta ve hafif şiddette çok sayıdaki deprem oldu. Bu durum, vatandaşların düzelmeye başlayan psikolojilerinin yeniden bozulmasına yol açtı. Vatandaşlar büyük bir deprem olacağı söylentisine inanmaya başlayınca ilçede işler durma noktasına geldi. Halk günlük yaşamını terk edip bu günlerde olabilecek 7
şiddetindeki büyük depremi beklemeye başladı.

IŞIKARA'NIN ARAYIP UYARDIĞI SÖYLENTİSİ ETKİLİ OLDU
Son olarak dün saat 19.02'de meydana gelen 3.2 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşlar yine sokaklara döküldü. Bu arada, 'Deprem Dede' Ahmet Mete Işıkara'nın Simav'da tanıdığı birkaç kişiyi arayarak, 'Bu gece Simav'da 7 büyüklüğünde deprem bekliyorum. Vatandaşları uyarın. Evlerini terk etsinler. Bunun yanında Eynal Kaplıcaları İşletmesi'ni de aradım. Sıcak suların vanalarını açmalarını istedim. Yoksa Simavlı bu gece saat 22.00 ile 23.00 saatleri arasında meydana gelecek 7 büyüklüğündeki büyük
depremle yerle bir olacak. Vatandaş kaynar sularda haşlanacak' dediği, bu konuda internette de açıklama yaptığı iddiaları yayılmaya başladı. Bu söylentilere inanan yüksek katlarda oturan vatandaşlar ile ilçede öğrenim gören üniversiteli öğrencilerin başı çektiği halkın büyük bölümü, geceyi sokaklarda geçirip 22.00 ile 23.00 saatleri arasında olması beklenen 7 büyüklüğündeki büyük depremi bekledi.
Söylentiler nedeniyle soğuk havada sokakta sabahlayan vatandaşlar, uzmanların bu günlerde ilçeye gelerek meydana gelen depremleri incelemesini ve kendilerini aydınlatmalarını istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com