Simavlıları rahatlatan karar

Simavlıları rahatlatan karar
Kütahya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun (KKTVKK) 221 yıllık tarihi Nasuh Ağa Camii'nin aslına uygun restorasyonuyla ilgili minaresinin 'dönem eki' olarak yerinde kalması yönünde verdiği karar Simav Turizm Kültür ve Kalkınma Derneğ

Kütahya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun (KKTVKK) 221 yıllık tarihi Nasuh Ağa Camii'nin aslına uygun restorasyonuyla ilgili minaresinin 'dönem eki' olarak yerinde kalması yönünde verdiği karar Simav Turizm Kültür ve Kalkınma Derneği başta olmak üzere vatandaşları rahatlattı.
Simav Turizm Kültür ve Kalkınma Derneği Başkanı Orhan Nasuhoğlu, Kütahya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun karar aşamasında Simav'da toplantı yapma ciddiyeti ve kendilerini de dinleme nezaketinde bulundukları için teşekkür ettiklerini bildirdi.
Bilim sanat ve teknolojinin ön plana alınarak müracaatlarının değerlendirilmiş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Nasuhoğlu, 'Hem minarenin yeri hem de mihraptaki çiniler konusunda çeşitli tarihlerde yaptığımız müracaatlarımız değerlendirildi. Restorasyon müracaatını 2006 yılı sonunda yapmış olan derneğimizin hassasiyetine karşı göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı Kütahya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kuruluna teşekkürlerimizi sunuyoruz. Eser ortaya çıktığında Simav tarihi yönden yeni bir zenginlik kazanacağı gibi vatandaşlar ibadetlerini daha bir ferahlık içerisinde yerine getirmiş olacaklar' dedi.
Nasuhoğlu, tarihi Nasuh Ağa Camiinin çevre düzenlemesinin de kurulun önerisiyle Simav Belediyesince üstlenilmiş olmasının ayrı bir güzellik taşıdığını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com