Şimdi de gazeteci olacakmış!

Şimdi de gazeteci olacakmış!
A Haber’de Sevilay Yükselir'in sorularını yanıtlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, planlarını izleyiciyle paylaşırken medyada yer alabileceğinin sinyallerini verdi.
A Haber’de Sevilay Yükselir’in sunduğu %100 Siyaset Programı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i konuk etti. Atv Ankara Temsilcisi Mehmet Akarca, Radikal Gazetesi Ankara Haber Müdürü Ömer Şahin ve Türkiye Gazetesi Ankara Temsilcisi Nuri Elibol’un da konuk olduğu programda Gökçek, hem kişisel hayatı hem de siyasi geleceği ile ilgili soruları yanıtladı. 
 
Bir dönem daha belediye başkanlığı yapıp emekli olmak istediğini söyleyen Gökçek, emekliliğinde gazetecilik yapmak istediğini dile getirdi. Gökçek Kürt kökenli olduğu yönündeki iddiaları da “Kürt olsam ne olur ki? Kürt olmak yanlış bir şey mi? Ben Türk’üm. Babam da Türk. Baba tarafımda Tatarlık anne tarafım  ise Kosavalılık var. Ben Türklüğümden iftihar ederim, Allah beni böyle yaratmış.  Ama ben kendimi bir Kürt’ten Türklüğüm dolayısıyla üstün görmem.” sözleriyle cevapladı. Melih Gökçek,  formunu ise dibek kahvesine borçlu olduğunu söyledi. 

“EMEKLİLĞİMDE GAZETECİLİK YAPMAK İSTİYORUM “
 
Allah bana ömür verirse, izin verirse, başbakanım beni uygun görürse, vatandaşım da bana oy verirse bir dönem daha belediye başkanlığı yapmak istiyorum. Son bir dönem daha. Ondan sonra da emekli olmak istiyorum. Ama kader ne gösterir? Tüzüğe göre de son dönemim bu. Ondan sonra siyaseti de bitirmek istiyorum. Gönlümden geçen bu. Ben köşeme oturayım emekliliğimi yaşayayım. Sizin gibi gazetecilik yapmak istiyorum.Benim ne milletvekili olmakta ne bakan olmakta ne gözüm var, ne isteğim var ne de talebim var. başbakanım beni bir daha aday gösterirse ben bu görevi yapmaya talibim. Ama o artık partimim sayın başbakanımın bileceği bir şey.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com