Şimdi de Hâkimin Otosuna G3 Mermisi

Şimdi de Hâkimin Otosuna G3 Mermisi
Hâkim ve savcı lojmanlarında silahlı bir askerin yakalanmasının ardından dün de hâkimin aracına 'talimden mermi sekti'.

Başakşehir'de bulunan hâkim ve savcılara ait lojmanda 4 gün arayla ikinci olay yaşandı. Bir savcının kızına yönelik silahlı saldırı planlayan 6 kişinin yakalanmasının ardından dün de bir hâkimin aracına mermi isabet etti. Yapılan incelemede G3 piyade tüfeğine ait olan merminin, lojmanların hemen yanında bulunan askeri birlikte yapılan atış talimi sırasında sektiği belirlendi.

Başakşehir Hâkim ve Savcı Lojmanları'nda oturan bir savcının avukat kızına yönelik silahlı saldırı hazırlığı içersindeki iki kişinin yakalanmasının ardından genişletilen operasyonda 6 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar dün mahkemeye sevk edilirken, lojmanlarda ikinci bir olay yaşandı.

Lojmanlarda kalan bir hâkimin otoparktaki otomobiline kurşun isabet etti. Olay yerinde yapılan incelemede otomobilin arka kapısına bir merminin isabet ettiği belirlendi. Bölge İdare Mahkemesi hâkimlerinden E.A.'ya ait otomobilden çıkarılan merminin G3 piyade tüfeğine ait olduğu belirlendi. Araştırmada lojmanların hemen yanında bulunan bir askeri birlikte yapılan atış talimi sırasında bir merminin sekip hâkimin aracına isabet ettiği belirlendi.

'Balyoz'la mı karıştırıldı? Aynı bölgede daha önce de benzer olaylar yaşandığı ve kontrolsüz atışlardan seken mermilerin tehlike oluşturduğu öğrenildi. Bu olayın bölgede yaşanan üçüncü olay olduğu öğrenildi. Saldırıyı doğrulayan hâkim E.A., “Balyoz davasına bakan hâkim ve savcılarla aynı sitede oturuyorum. Sitede güvenlik kamerası ve güvenlik görevlisi yok. Benim aracım ile Balyoz davasına bakan Hâkim Ali Efendi Peksak'ın aracı, marka, model ve renk olarak aynı. Büyük ihtimal benim aracımı Balyoz hâkiminin aracı zannedip ateş açtılar” dedi.

Öte yandan Başakşehir'de hâkim ve savcılara ait lojmanın yakınlarında silahla yakalanan 2 kişi ve bu kişilere yardım ettikleri, azmettirdikleri iddia edilen 6 kişi mahkemeye sevk edildi. Zanlılardan biri silahlı eylem hazırlığı içinde yakalandığı belirtilen ve Balıkesir'de askerlik yapan E.T., diğeri olay yerinde silahını bırakarak kaçan A.S. Bu kişileri azmettirdiği iddia edilen şahsın da aralarında bulunduğu 4 kişi de daha sonra operasyonla ele geçirildi.

3 kişi tutuklandı Emniyet'te sorgulanan şüphelilerden ikisinin PKK mensubu olduğu belirlendi. Zanlılardan biri, aşk olayı olduğunu savundu. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen zanlılardan er E.T ile O.S 'tehdit ve ateşli silah kanununa muhalefet', A.S ise başka bir örgüt davasından hakkında yakalama kararı olduğu için tutuklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com