Şimdi de 'Kik Messenger'

Şimdi de 'Kik Messenger'
Kik Messenger mesajlaşma uygulamalarının yükselen yıldızı

Mesajlaşma, cep telefonlarının yaygınlaştığı dönemden bu yana özellikle gençlerin en çok başvurduğu iletişim araçlarının başında geliyor. SMS’lerin zaman içinde bıraktığı bayrağı son zamanlarda Whatsapp, BBM, WeChat, KakaoTalk, Snapchat ve Line gibi popüler mesajlaşma uygulamaları devralmış durumda.

Diğer yandan akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte değişen iletişim alışkanlıkları, söz konusu mesajlaşma uygulamalarını salt iletişim aracı işlevinden çıkararak aynı zamanda yeni insanlarla tanıştıran eğlenceli servislere dönüştürdü. Uzun bir süredir beş farklı platformda birden yer alan Kik Messenger, bu yönleriyle rakiplerinden farklı olan ancak ülkemizde henüz popüler olamamış mesajlaşma uygulamalarından.Geçtiğimiz günlerde 50 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaşan Kik Messenger, mesajlaşmanın yanı sıra yeni insanlarla tanışma fırsatı yaratan özellikleriyle popülaritesini her geçen gün artırıyor. iOS, Android, BlackBerry, Windows Phone ve Ovi platformlarında kullanılabilen uygulama günde 200 bin yeni kullanıcı kazanıyor.

Basit arayüzü ve çoklu platform desteğiyle dikkat çeken Kik Messenger’ın kullanımı hem hızlı hem de basit. Arayüz ve performans bakımından da başarılı olan Kik Messenger, düşük pil tüketimine sahip. Kik Messenger’ın esas özelliklerinden bahsedecek olursak, uygulama özellikle bütün sohbetlerinizi küçük profil resimleriyle bir arada görebildiğiniz bildirimler bölümüyle kullanıcıların beğenisini topluyor. Kik Messenger’ın bildirimler bölümü Facebook Home’un ChatHead özelliğiyle büyük bir benzerlik taşıyor.

Diğer yandan ücretsiz olan bu uygulamayı kullanmak için telefon numarası ya da başka bir kullanıcı bilgisini vermenize gerek kalmıyor. Sadece kullanıcı adınızı girerek uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Bununla birlikte Kik Cards adlı yeni özelliğini de geçtiğimiz haftalarda kullanıma sunan uygulama, paylaşmak istediğiniz video, fotoğraf gibi içerikleri bulmanızı oldukça kolay hale getiriyor.

Mobildeki popülaritesini her geçen gün artıran Kik Messenger, Cards özelliğiyle birlikte kendisi açısından önemli bir eşiği geride bırakmış durumda. Bu sayede sosyal yönü daha çok ortaya çıkan uygulamanın ilerleyen dönemde masaüstüne yönelik bir hamlesi olacak mı bekleyip göreceğiz.(MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Apple, iOS 8'in son kullanım oranını açıkladı08 Ocak 2015 Perşembe 14:04
 • Kuyruklu yıldız kaşifi Philae kayboldu06 Ocak 2015 Salı 12:12
 • WhatsApp, Snapchat'e özendi02 Ocak 2015 Cuma 15:24
 • Dünya bu buluşu konuşuyor!26 Aralık 2014 Cuma 15:01
 • Android telefon kullananlar dikkat!26 Aralık 2014 Cuma 11:39
 • iPhone 6S mini geliyor25 Aralık 2014 Perşembe 10:59
 • Nabız ve tansiyonu yanlış ölçüyorlar25 Aralık 2014 Perşembe 10:32
 • Şimdi de LG G3 patladı24 Aralık 2014 Çarşamba 13:17
 • Facebook 2014 yılını kısaca özetledi10 Aralık 2014 Çarşamba 10:29
 • Samsung fena patladı!09 Aralık 2014 Salı 11:19
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com