“Şimdi diğerlerini kurtarmalıyız”

“Şimdi diğerlerini kurtarmalıyız”
Emekli Orgeneral Ergin Saygun'un kızı Ece Saygun, "Başka hasta tutuklular da var" dedi.

Balyoz davasında 18 yıl hapse mahkûm edilen, ancak sağlık durumunun kötüleşmesi nedeniyle Adli Tıp tarafından verilen raporla tahliye edilen emekli Orgeneral Ergin Saygun’un kızı Ece Saygun, “Başbakan’la telefon görüşmemizde ‘Darısı diğerlerinin başına’ diyebildim. Babam çıktı diye mücadelem bitmeyecek. Onların çıkması için gerekirse Başbakan ile yüz yüze görüşeceğim” dedi.
 
Babasının sağlık durumu ile ilgili Cumhuriyet’e bilgi veren Ece Saygun şunları söyledi:
 
“Benim babam tahliye oldu ve tedavisi evde sürecek. Bizim için iyi ama bu yetmez. Şimdi sıra diğer hasta tutukluların tahliyesi için verilecek mücadelede. Aylar önce ben babam için ortaya çıkarken, kimse yanımda yoktu. Olsun, ben yine de şimdi diğer tutukluların tahliyesi için mücadeleyi sürdüreceğim.”
 
Erdoğan’ın babasını ziyareti sırasında konuyu görüşmenin mümkün olmadığını belirten Saygun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Başbakan’la iki temasımız oldu. Biri gece telefon ettiğinde. Çok hızlı konuşup hemen kısa sürede kapattı. Ben sadece ‘sağolun’ diyebildim. Bir de ‘Darısı diğer hasta tutukluların başına’ sözünü söylediğimi hatırlıyorum. Ziyarete geldiğinde de hep doktorla konuştu. Etrafı korumalarla doluydu, konuşma fırsatımız olmadı. Sadece el sıkıştık. Ama gerekirse randevu alıp gideriz. Öncelik hasta olanlarda olmak üzere haksız yere yatan bu insanlar için elimizden ne geliyorsa yapacağız.”
 
Ece Saygun, bugün Bakanlar Kurulu’nun gündemine gelmesi beklenen 4. yargı reformu paketinde de uzun tutukluluk süreleri ve başta Balyoz olmak üzere darbe iddialarıyla ilgili davalarda adil yargılama ilkesini gölgeleyen yargılama usullerini düzeltecek unsurların da yer alması gerektiği beklentisini de vurguladı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com