Simit 1 Lira Oldu!

Simit 1 Lira Oldu!
Dargelirlilerin gözdesi simide İstanbul'da yüzde 33 zam yapıldı. Daha önce 75 kuruşa satılan 100 gramlık simit artık 1 lira...

İstanbul'da simit fiyatları yüzde 33 oranında artırıldı. Daha önce 75 kuruşa satılan 100 gramlık simit, dünden itibaren 1 TL'den satılmaya başladı. İstanbul Uniş Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Sami Özdemir, üyelerinin talepleri üzerine Odalar Birliği'ne başvurduklarını, taleplerinin 2 Aralık'ta alınan kararla onaylandığını söyledi. 30 aydır fiyatlara zam yapılmadığını ifade eden Özdemir, yeni simit fiyatının uygulamaya konulduğunu kaydetti. Bu zamla birlikte, simit-peynir-çay üçlüsüyle sabah kahvaltısı yapmak eskisi kadar ucuz olmayacak. Simidin 1 TL, 1 bardak çayın 1 TL ve 1 dilim peynirin 75 kuruş olduğu hesaba katıldığında, böyle bir kahvaltının maliyeti 2 lira 75 kuruşu bulacak. İstanbul'da günlük 550 bin simit satılıyor.

Ekmekte de sessiz sedasız artış yapıldı
Türkiye Fırıncılar Federasyonu'nun ekmeğe zam açıklaması tartışma başlatmıştı. Başta İstanbul olmak üzere pek çok ilde yılbaşına kadar ekmeğe zam yapılmayacağı açıklanmıştı. Ancak İstanbul'da ekmek fiyatları her yerde farklılık gösteriyor. Bazı fırınların fiyatlarında artışa gittiği ifade ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com