Simit Hamburgeri Yendi!

Simit Hamburgeri Yendi!
Türkiye, geleneksel tatlardan vazgeçmiyor...

Nielsen'in yaptığı fastfood ve unlu mamuller sektörü araştırmasına göre Türkiye, fastfoodta geleneksel tatlardan vazgeçmiyor.

Pazar araştırmaları yapan Nielsen'in, eylül-ekim aylarında, tüm Türkiye'yi temsilen 941 kişiyle yüz yüze görüşme tekniği ile yaptığı araştırmanın sonuçları belli oldu. Araştırmaya göre, Simit Sarayı, favori görülen ve tavsiye edilen markalar arasında ilk sırada yer aldı.

Katılımcıların yüzde 30'u Simit Sarayı'nı favori zincir fastfood markası olarak belirtirken, yüzde 29'u tavsiye edeceği markanın Simit Sarayı olacağını kaydetti.

Simit Sarayı'nı bilenlerin yüzde 34'ü, bu markayı başkalarına tavsiye ettiğini söylerken, Simit Sarayı rakiplerine oranla en düşük "ret skoru''nu elde etti.

150 ŞUBE AÇILDI

Simit Sarayı Dünya Geneli Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur, 8 yıl önce fastfood sektörüne girdiklerini hatırlatarak, bugün yurtiçinde 150 şube ile hizmet verdiklerini kaydetti.

250 BİN ZİYARETÇİ

2004'te TÜBİTAK ortaklığıyla geliştirilen 7 bin metrekarelik alana kurulu merkezi üretim tesislerinde ayda 6 milyon adet üretim yaptıklarını ifade eden Okutur, ''Simit Sarayı mağazalarını her gün 250 bin kişi ziyaret ediyor. Dünyanın en büyük fastfood zinan Mc Donalds'tan bir fazla şube açma amacıyla yola çıkan Simit Sarayı, Hollanda ve Kıbrıs'ta açtığı şubelerle dünyaya açılmış bulunuyor. Yunanistan ve Mekke'de de mağaza açacağız'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com