ŞİMŞEK KÜLLERİNDEN DOĞUYOR

ŞİMŞEK KÜLLERİNDEN DOĞUYOR
Kütahyaspor'lu eski futbolcuların başlattığı yeni oluşum camiada büyük bir sevinçle karşılandı.Efrahim Alkın'ın başını çektiği eski futbolcular projelerini anlatarak, küllerinden doğacak Kütahyaspor'u profesyonel hayata geçirecek formüll

Sansasyonel haberlerle anılmaya başlayan Kütahyaspor camiasını sevince boğan gelişme, mavi lacivertli formayı yıllarca başarıyla terleten eski futbolculardan geldi.Basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan futbolcular, projelerini anlatarak tek hedeflerinin Kütahayspor'u 3.lige çıkarmak olduğunu belirttiler.

 

Efrahim Alkın önderliğinde yeni oluşumda bir araya gelen Abdi Aktaş, Veli Kızılkaya, Şener Aşkaroğlu, Fatih Tüfek, Uğur Şahan, Tolga Tağ, Ali Efe, Göksel Tezcan, Salih Aydın Çağatay Acar, Selçuk Sun ve İbrahim - İsmail Ergüler kardeşler bilgi ve birikimlerini; isim yaptıkları Kütahyaspor çatısı altında birleştirerek mavi lacivertlileri eski başarılı günlerine kavuşturacak fitili ateşlediler.

 

Efrahim ve arkadaşları fitili ateşledi….Uyuyan dev uyanıyor…Efsane geri dönüyor…


EFSANE EKİP GÖREVE HAZIR

Kütahyaspor'a iyi ve kötü günlerde hizmet eden aynı jenerasyondaki arkadaşlardan ve Kütahya'da yetişmiş futbolculardan oluşan yeni hareketin tek hedefi uyuyan devi uyandırmak.


Efrahim Alkın “Kütahya'da şampiyonluk yaşamış bizler; ismi Kütahyaspor'la büyümüş biz sporcular şimdi her birimiz başka kulüpler de başka yerlerde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ancak bu efsane ekip hiçbir zaman bağını koparmamış ve sürekli birbiriyle konuşup görüşmekteyiz. Her görüşmemizde Kütahyasporun içinde bulunduğu son duruma üzülmekte ancak son şampiyonluğumuzu hatırlayarak da birbirimize moral vermekteyiz.


Bizlerin dışardan takip ettiği ve durum değerlendirmesi yaptığı kadarıyla kamuoyunun Kütahyaspora güveni kalmadığını, herkesin adını bile duyduğunda kaçtığı bir kurum haline geldiğini üzülerek görmekteyiz. Bu durumdan kurtulmanın yolunu aslında herkes bilmektedir.Birinci yol herkesle diyalog kurabilen destek görebilecek işi bilen heyecanını yitirmemiş yeni çekirdek bir yönetim oluşturmaktadır. İkinci yol birbirini çok iyi anlayan kenetlenmiş Kütahya'nın kendi içinden yetiştirdiği sporculardan kurulan sorumluluk üstlenecek bir takım oluşmasıdır. Böyle bir takım oluşumu için biz önceki dönem Kütahyasporun şampiyonluğunda görev almış futbolcular olarak sorumluluk ve görev üstlenmeye talip oluyoruz. Birikimlerimizle tecrübemizle ve bütün enerjimizle Kütahyasporun yeniden layık olduğu yerlere taşımak için görev almak istiyoruz” dedi.

Mavi lacivertli formayı birlikte terleten eski dostlar Kütahyaspor çatısı altında tekrar buluştu.


ESKİ DOSTLAR TEK YUMRUK OLDU

Kütahyaspor'da forma giymiş çeşitli liglerde top koşturan Kütahyalı futbolcuların da destek vereceği yeni oluşumun temel direkleri başarının anahtarı olarak aralarındaki birlik beraberliğe ve dayanışmaya güveniyor.

Yeni hareketin fitlini ateşleyenler “Burada bulunan arkadaşlarımızın dışında Kütahya'da bir dönem bulunmuş formasını giymiş birçok arkadaşımız bizlere destek vermeye hazırdır. İnanıyoruz ki büyük paralarla istenilse bir araya getirilemeyecek takımı futbol piyasasına göre cüzi rakamlarla bir araya getireceğiz

Kütahyaspor'un başarılı olmuş kadrosundaki isimlerden kaptan Efrahim, solbek Uğur, Jay Jay Abdi, Ali Efe, Kaleci Salih, Göksel, Tolga, Erol, Çağatay, Selçuk, İbrahim, İsmail Ergüler kardeşler ve dışarıdan da Denizlispor'da oynayan Şener, Bucaspor'dan Veli, uluslararası menajer kaleci Göksel, Fatih Tüfek destek olacaklardır.


Yine Kütahyasporun mevcut kadrosundaki çok başarılı gençlerimizi de bu ekibin içine dahil ederek öze dönmüş kenetlenmiş bir ekip olarak Kütahyaspor kamuoyunu da yüreklendirip şampiyonluklar yaşatmak istiyoruz. Kütahya halkının Kütahyaspor konusunda da başının dik olmasını istiyoruz.

Bizim bu hareketimiz ve davranışımız ahde vefadır. Bize bu ismi kazandıran Kütahyasporumuza nankörlük etmemektir. Kütahya'mıza ve Kütahyasporumuza hizmete devam etmektir, sorumluluk üslenmektir” dediler. 

Eski futbolcular kendilerini meşhur eden Kütahyaspor'a borçlarını ödemeye hazır… Peki ya Kütahyalılar ?


 

KÜTAHYA'NIN ÖNDE GELENLERİNE ÇAĞRI

Kütahyaspor'un eski günlerine dönelebilmesi için şehrin önde gelenlerinin desteğine ihtiyaçları olduğunu belirten Efrahim Alkın ve arkadaşları tüm şehir olarak kenetlenerek başarıya ulaşmak istediklerini söylediler.

Efrahim Alkın “Bizim bu arzu ve isteklerimiz paralelinde başta sayın valimiz Şükrü Kocatepe olmak üzere özellikle Belediye Başkanımız Mustafa İça, Milletvekillerimiz, Ticaret Odası Başkanımız ve Kütahya'mızın lider iş adamı Sayın Nafi Güral beyefendi, İsmet Güral beyefendi ve diğer işadamlarımızın mutlaka desteğine ihtiyaç duyacağız. Kütahyaspor'u yeniden yapılandırırken desteğin halk tabanına yayılması gerekmektedir. Halkımızın benimsemediği kabullenmediği hiçbir çalışma uzun soluklu olmayacaktır.Profesyonel lige çıkacak bir takımın bütçesini trilyon ve üzerinde bir rakam olduğunu bu işle meşgul olan herkes bilmektedir. Bizler çok daha az meblağlara bu sorumluluğu üslenirken, 600.000 nüfuslu Kütahya eğer bu bedeli ödeyemiyorsa bizimde bu çabalarımız sonuçsuz kalacaktır. Umuyoruz ki ve ümit ediyoruz ki bizim bu sesimiz heyecanımız Kütahya kamuoyunda yankı bulur, doğru değerlendirilir”

Kütahyaspor'lu eski futbolcuların ahde vefa duygusunun kendisini çok duygulandırdığını belirten Kütahyaspor Kulübü Başkanı Ali Okçu, yeni oluşumun beklenen ilgi ve desteği bulacağına inandığını belirterek “Yüreği Kütahyaspor sevgisiyle yanıp tutuşan eski futbolcularımızın bu sevindirici çabalarını takdirle karşılıyorum” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com