Sinan Çetin'in yıldız gözaltında!

Sinan Çetin'in yıldız gözaltında!
Hollywood yıldızı Daryl Hannah (51), Beyaz Saray önünde 500'ü aşkın eylemciyle birlikte katıldığı çevre protestosunda gözaltına alındı.

Kanada ile Amerika Birleşik Devletleri arasında kurulması planlanan ve Kanada'dan çıkartılacak katran kumundan elde edilmiş petrolü Meksika körfezindeki ABD rafinerilerine taşımayı amaçlayan, emisyon artışı yanı sıra büyük ekolojik tahribata zemin hazırlayacak KeyStoneXL petrol boru hattını protesto etmek için Beyaz Ev'in önünde 20 Ağustos'tan beri devam etmekte olan barışçıl doğrudan eyleme katılan Daryl Hannah salı günü öğleden sonra bir grup aktivistle birlikte Beyaz Saray'ın önünde gözaltına alındı.

Göz altına alınmadan önce “fosil yakıtların yol açtığı zararlardan ve korkunç ölümlerden uzak kalmak ve temiz enerjiye kavuşmak uğruna bazen daha büyük bir özgürlük için özgürlüğünüzden feragat etmek gerekebilir” diyen ünlü oyuncu kaldırımdan kalkmalarını isteyen polislerce göz altına alındı.

Amerikan sinemasının gözde yıldızlarından Daryl Hannah Blade Runner, Splash, Wall Street, Roxanne gibi çok sayıda filmde rol almış, özellikle Quentin Tarantino'nun yönetttiği Kill Bill filminde canlandırdığı rolüyle Holywood'un unutulmazları arasındaki yerini almıştı.

Daryl Hannah daha önce de bir çok siyasi kampanyada aktif olarak görev almış ve defalarca gözaltına alınmıştı.

Eylem'deönceki günlerde gözaltına alınanlar arasında ünlü iklim bilimci James Hansen, Greenpeace ABD'nin genel direktörü Phil Radford, 350.org'un genel direktörü May Boeve ve önde gelen özgürlükçü lobi sitesi CREDO Mobile'ın yöneticisi Michael Kieschnick de vardı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com