Sınavda pet şişeye işeyen genç üniversiteye girdi..

Sınavda pet şişeye işeyen genç üniversiteye girdi..
Çanakkale’de girdiği Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sırasında tuvalete gitmesine izin verilmeyince, ihtiyacını yanındaki pet şişeyi kullanarak gidermesiyle gündeme gelen 20 yaşındaki Atilla Kuzgun, İzmir Ege Üniversitesi Matematik Bölümü’nü kazandı.
Çanakkale Esenler Mahallesi’ndeki Vahit Tuna Anadolu Lisesi’nde YGS’ye giren Atilla Kuzgun bir süre sonra sıkışınca, salon yetkilisine durumunu anlattı. Ancak, kurallar gereği, sınıftan çıkması durumunda bir daha dönemeyeceğini söylenen Atilla Kuzgun, tuvalet ihtiyacını, yanındaki pet şişeyi kullanarak giderip, 3’üncü kez girdiği sınava devam etti.
 
Yaz tatilinde üniversite masraflarını karşılayabilmek için kentte çekilen ’Çanakkale 1915-Diriliş’ adlı sinema filminde figüranlık yapan Atilla Kuzgun, YGS’nin ardından girdiği Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) da hedefine ulaştı. Kuzgun, 321 puanla İzmir Ege Üniversitesi Matematik Bölümü’nü kazandı.
 
8’inci sıradaki tercihini tutturduğunu söyleyen Atilla Kuzgun, "Benim YGS’de yaşadığım sıkıntıyı başkalarının yaşamaması için önlem alınmalı" dedi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com