Sinemalarda gazlı içeceklere sınırlama

Sinemalarda gazlı içeceklere sınırlama
İngiltere'de obeziteyle mücadele çerçevesinde sinemalarda gazozlu içeceklerin satılmasına sınırlama getirilebileceği belirtildi.

İngiltere Sağlık Bakanlığı bu tür içecekleri üreten firma yetkilileri ve sinema sektörü ile bir toplantı düzenlemeyi planlıyor. Bakanlık firmalardan gönüllü olarak 500 kaloriden fazla şeker içeren ve yarım litreden büyük içeceklerin satılmamasını talep edecek.

İngiltere'de obeziteyle mücadele çerçevesinde hükümet gazozlu içeceklerin fazla tüketilmesinin önüne geçmeye çalışıyor. Sağlıklı yaşam kampanyalarında ise yüksek şeker içeren ieçeceklere fazla vergi getirilmesi çağrısı yapılıyor.

Toplantıya hükümeti temsilen katılacak olan Dr. Susan Jebb, The Grocer dergisine yaptığı açıklamada "bazı içeceklerin çok büyük paketlerde satıldığını görüyoruz" dedi. İngiltere'de obeziteyle savaşta sinema salonlarında daha sağlıklı yiyecek ve içeceklerin satılması teşvik edilecek.

Gazozlu içeceklerin birçok hastalıkla ilgisi olduğu çeşitli araştırmalarda ortaya çıkmıştı. Özellikle gençleri daga agresif yaptığı, felç ve karaciğere verdiği zararlarla ölüm rsikini artırdığı bilimsel çalışmalarla tespit edilmişti.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com