Singapurlu bir bale grubunun Malezya’daki gösterisi iptal edildi

Singapurlu bir bale grubunun Malezya’daki gösterisi iptal edildi
Singapurlu bir bale grubunun Malezya’daki gösterisinin, dansçıların kostümleri müstehcen bulunduğu gerekçesiyle iptal edildiği öne sürüldü.

Malezya hükümeti gösteri için izin isteyen Singapur Dans Tiyatrosu’nun bu talebini reddetti. Malezya merkezli sanat topluluğu MyDance Alliance yetkilileri, Singapurlu baletlerin Malezya’ya gelmesine izin verilmemesinde, “kıyafetlerinin uygunsuzluğu”nun rol oynadığını öne sürdü.

Ancak Malezya hükümeti, iddiaları reddetti. Hükümet, iddiaların “yersiz” olduğunu vurgulayarak, bale topluluğuna ülkeye giriş izni verilmemesinin tek nedeninin, gerekli başvuruların çok geç yapılması olduğunu ileri sürdü. Malezya’daki radikal İslamcı gruplar sık sık, özellikle de Batılı sanatçıların ülkede performans sergilemesini engelliyor.

Son olarak Şubat ayında Amerikalı şarkıcı Erykah Badu’nun konserine yönelik büyük tepkiler olmuş, bunun üzerine gösteri iptal edilmişti. Tepkinin nedeniyse, üzerinde Allah yazan bir fotoğrafta vücudunu aşırı müstehcen şekilde göstermesi olmuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com